Zobacz skasowaną grę o Batmanie - produkcji Pandemic!

Cascad - 
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Zobacz skasowaną grę o Batmanie - produkcji Pandemic! - gamedot.pl

Na pewno pamiętacie Mrocznego Rycerza/Dark Knight. Film Christophera Nolana odniósł gigantyczny sukces - trochę dziwne, że nie towarzyszyła mu żadna gra, prawda?

 

Okazuje się jednak, że taki projekt był tworzony. Odpowiadało za niego australijskie studio Pandemic, mniej więcej w tym samym czasie w którym oddział Pandemic w Los Angeles tworzył The Saboteur. Gra o Batmania miała zresztą korzystać z tego  samego silnika (Odin), jednak w chwili gdy przygotowywane od długiego czasu elementy miały zostać wdrożone w engine okazało się, że nic nie działa tak jak powinno. Prawie dwa lata pracy poszły na marne gdyż developer miał nóż na gardle i musiał skończyć prace do grudnia 2008, gdyż do tego momentu EA (które w 2007 wykupiło Pandemic) posiadało licencję na adaptację filmowego Nietoperza...

 

Wszystko skończyło się zamknięciem australijskiego oddziału firmy, a cała historia - wraz z materiałami ze skasowanej gry - została opowiedziana w poniższym dokumencie:

 

 

Co za tragiczna historia...

 

 

0 osób dodało komentarz
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

CascadCascad

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]