Znane melodie z gier odegrane inaczej

mefi - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Znane melodie z gier odegrane inaczej - gamedot.pl

Jakie piosenki z gier zapadły wam w pamięci? Pewnie takie, które po przesłuchaniu wywołują u was uczucie powrotu do tamtych czasów. Trzeba zauważyć, że niejednokrotnie dorównują one, a nawet przewyższają ścieżki dźwiękowe z filmów. Majówka w pełni, dlatego dla relaksu warto obejrzeć poniższe filmiki. 

 

Mortal Kombat 

 

Gra dała początek popularnej serii bijatyk oraz kilku filmom. Charakterystyczna piosenka jest znana przez wielu niezależnie od wieku. Na YouTube można znaleźć wiele ciekawych przeróbek tej melodii. 

 

 

The Legend of Zelda

 

Seria gier komputerowych stworzona przez Shigeru Miyamoto nie byłaby taka sama, gdyby nie znany na całym świecie podkład dźwiękowy. Zobaczcie jak muzyk Donal Hinely odegrał słynne motyw przewodni przy użyciu kieliszków. Każdy z nich wypełniony jest inną ilością wody, dlatego wydają inne dźwięki. 

 

 

Super Mario Bros

 

Kolejna gra komputerowa, która została wyprodukowana przez Nintendo w 1985 roku. Na potrzeby Super Mario Bros. ścieżkę dźwiękową stworzył Koji Kondo. Kondo, napisał melodię przy pomocy niewielkiego pianina. Pierwsza wersja motywu była zbyt wolna i mało energiczna, dlatego nie przypominała tego, co dzisiaj kojarzy nam się z serią Mario.

 

 

Pokemon

 

Pokemon! Czy już wszystkie masz? Chyba każdy nucił tę piosenkę. Najbardziej rozpoznawalna seria bajek anime, która zawojowała umysły wielu nastolatków na świecie. Hikakin na swoim kanale postanowił podejść do tematu niekonwencjonalnie. 

 

 

Star Wars

 

Co prawda piosenka została stworzona na potrzeby filmu, ale doczekaliśmy się wielu gier, w których nie mogło zabraknąć tej charakterystycznej melodii. Główna ścieżka dźwiękowa została stworzona przez Johna Williamsa. Marsz Imperialny jest jednym z najbardziej rozpoznawalnym dźwiękiem wśród gier i filmów. Co powiecie na odegraną wersję na pianinie przez szturmowca ?  

 

 

 

 

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

mefimefiGracz, który znalazł swoje miejsce między cyfrową rozrywką a światem rzeczywistym. Uzależniony od social media, naczelny hejter w redakcji. Uwielbia a jakby inaczej gry, książki, filmy. Kocha piłkę nożną, a czasami nawet nie zaśnie na skokach narciarskich
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]