Tim Schafer: „Microsoft kazał zrobić grę dla frajerów”

hraboll - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Tim Schafer: „Microsoft kazał zrobić grę dla frajerów” - gamedot.pl

W dzisiejszych czasach niewielka część gier potrafi generować prawdziwe wyzwanie. Trudność rozgrywki staje się nieopłacalna. Tim Schafer miał już kontakt z wieloma podmiotami wydawniczymi. Nierzadko ktoś zalecał usuwanie z gry skomplikowanych łamigłówek (wymuszających eksperymentowanie). Ba, Microsoft stwierdzał, że fanów gamingu dzielimy na zwycięzców i przegranych. Ta druga grupa jest... ważniejsza – ze względu na swój rozmiar. Zatem trzeba kreować tytuły, jakie wpasują się w gusta lusera. Dlaczego? Bo to element biznes.

 

Twórca gier Grim Fandango, Full Throttle czy Psychonauts teraz myśli o odpowiednim balansie - widzimy to choćby w Broken Age. Gracz nie jest odciągany od łamigłówek, a jednocześnie nie narażamy go na ogromną frustrację. Sytuacje, w których nie wiemy, co zrobić generują mimo wszystko pewną nostalgię. Może to tęsknota za starymi czasami. Wydaje się, że ludzie sprzeciwiają się procesowi promowania uproszczeń. Zejdziemy fanów dla gier Super Meat Boy czy Bloodborne.

 

Źródło: VG247

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Doom Eternal XONE

Doom Eternal XONE

Stworzony przez id Software DOOM® Eternal™ to bezpośrednia kontynuacja nagradzanej i bestsellerowej gry DOOM® z 2016 r. Doświadcz doskonałej kombinacji szybkości i mocy, walcząc i...

239,00Do sklepu

0 Komentarzy

hrabollhrabollFan gier przygodowych, choć nie boi się próbować rzeczy nowych i nieznanych. Magia pierwszego Turoka sprawiła, że pokochał interaktywną rozrywkę. Graficzne piękno nie jest najważniejsze – nawet największa potwora może wpasować się w gusta hrabolla ;)
Napisz do autora

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl