Submachine 10: The Exit - nowa gra na poki.pl

Gamedot - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Submachine 10: The Exit - nowa gra na poki.pl - gamedot.pl

Dziesiąta część wspaniałej serii gier Submachine, to zdecydowanie musi oznaczać, że gra naprawdę warto jest tego, aby poświęcić jej nieco więcej czasu niż zwykle. Produkcja jest na tyle ciekawa, że potrafi wciągnąć na bardzo długie godziny dosłownie każdego, zarówno dzieci jak i dorosłych.

Submachine 10: The Exit to po prostu gra logiczna, która została połączona z przygodą i wieloma elementami spostrzegawczości, sprawdź tutaj. Znajdujemy się w bliżej nieokreślonym miejscu, pełnym dziwnych ruszających się niezgodnie z grawitacją kładek, starych urządzeń i wielu rzeczy, które wyglądają dosłownie jak z dobrego horroru. Naszym celem jest oczywiście próba wydostania się z labiryntu korytarzy, tuneli i różnorodnych drabin. Przemierzając kolejne pomieszczenia musimy wykazać się bardzo dużą spostrzegawczością. Każda z lokacji może bowiem skrywać różnorodne przedmioty, które będą potrzebne nam do tego, aby otwierać różne przejścia i drzwi, uruchamiać urządzenia, zapalać światło czy otrzymywać dostęp do kolejnych przedmiotów. Wydaje się bardzo proste, ale zdecydowanie tak nie jest.

 

 

W przypadku tej gry bowiem niewiele rzeczy jest tak naprawdę logicznych i spójnych. Przedmiot pasujący do jednego z pierwszych pomieszczeń możemy znaleźć gdzieś daleko w innej lokalizacji i początkowo możemy sobie nawet nie przypominać do czego on służy. Przestawiamy różne rodzaju dźwignie i domyślamy się, próbujemy drogą dedukcji dojść do tego, co dana dźwignia mogła spowodować. Submachine 10 wymaga więc od nas nie tylko logicznego myślenia, ale także dobrej pamięci i przede wszystkim spostrzegawczości. Dotarcie do celu i zakończenie gry wcale nie będzie takie łatwe i z całą pewnością dużo czasu poświęcimy na rozwiązanie wszystkich łamigłówek jakie napotkamy.

Nie można oczywiście zapomnieć o ogólnym wyglądzie tej gry, która choć pozornie prosta to jednak grafika została stworzona na tyle ciekawie, że świat jest mroczny i bardzo szybko można się w niego czuć. Wszystkie pomieszczenia oglądamy tutaj niejako z perspektywy pierwszej osoby, a więc na ekranie nie widzimy żadnej postaci. Z pomieszczenia do pomieszczenia przechodzimy poprzez klikanie na skraju ekranu bądź też w pobliżu chociażby drabin, aby wejść na górę czy zanurzyć się do jakiegoś tunelu.

 

 

Jeśli zaciekawił Was ten tytuł to z całą pewnością smaczku doda jeszcze fakt, że w grę można sobie pograć zupełnie za darmo i to bez konieczności instalowania czegokolwiek. Wystarczy wejść na Poki.pl, gdzie gra Submachine 10: The Exit dostępna jest zupełnie za darmo i to w wersji na przeglądarkę. Do grania nie potrzeba więc mocnego sprzętu i wystarczy pierwszy lepszy komputer z przeglądarką i oczywiście dostępem do internetu. Gra idealnie nadaje się także dla dzieci, gdyż przede wszystkim nie zawiera niebezpiecznych treści, a do tego pełna jest logicznych zagadek, które rozwijają dziecięcy umysł. Gorąco polecamy tę produkcję, podobnie jak wszystkie wcześniejsze części.

 

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

GamedotGamedot
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]