Spintires usunięte ze Steam - grę sabotuje jej twórca?

Cascad - 
5osób uważa ten artykuł za ciekawy
Spintires usunięte ze Steam - grę sabotuje jej twórca? - gamedot.pl

Lubicie Spintires? Jeżeli nie obca wam jest zajawka na wielkie ciężarówki pokonujące niesamowicie zabłocone bezdroża to na pewno. Problem w tym, że ten wyjątkowy symulator ciężkich pojazdów i grząskiego gruntu zniknął ze Steama... i nie wiadomo kiedy na niego wróci.

 

Gracze zauważyli ostatnio, że tytuł zaczyna działać coraz gorzej, zawieszajac się, wyrzucając do pulpitu i uruchamiajac się przez długie minuty. Na światło dzienne wyszły wtedy przpuszczenia, że developer Spintires - Pavel Zagrebelnyy - specjalnie zepsuł grę ponieważ wydawca (Oovee) zalega mu z płatnościami.

 

Oovee szybko zareagowało na te doniesienia, twierdząc, że są nieprawdziwe. Na szczęscie wydawcę popiera też sam Zagrebelnyy - przyznając, że za ogromny spadek wydajności silnika gry odpowiadają zabezpieczenia antypirackie, które regularnie sprawdzają czy gramy w oryginalną wersję.

 

Mimo to, ciekawe że akurat przy tej źle działającej grze pojawiły się plotki o nieuczciwym wydawcy... w każdym razie prace nad rozwiązaniem problemu trwają i Spintires powinno niebawem powrócić na Steam.

 

 

źródło: eurogamer.net

1 osób dodało komentarz
5osób uważa ten artykuł za ciekawy

1 Komentarz

awatar
Huk (gość) 8 lat temu

W kisielu to by się jeździło....

0 Odpowiedz
CascadCascad

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]