ROCCAT na Gamescom w Sierpniu – Przyszłość dostępna już dziś

Fejn - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
ROCCAT na Gamescom w Sierpniu – Przyszłość dostępna już dziś - gamedot.pl

Od 13 do 17 sierpnia tego roku będziemy mogli odwiedzić stoisko ROCCAT na Gamescom 2014, choć może stoisko to nie najlepsze określenie gdyż firma zapowiedziała wypełnić po brzegi obie hale 8 i 10  sprzętem tworząc swoiste miasto dla graczy – ROCC-City jak nazywają pomysł twórcy.

Poza promocją swoich produktów największą ekscytację wzbudza zapewnienie producenta o wprowadzeniu na rynek dwóch produktów które mają sprowadzić przyszłość dla użytkowników zaawansowanego sprzętu gamingowego już dziś. Według słów René Korte – dyrektora generalnego ROCCAT – te produkty mają być dosłownie „gotowe na przyszłość” .

„Te dwa produkty jako pierwsze mają potencjał pozostać częścią arsenału gracza przez wiele lat, rozwijając się z rosnącymi potrzebami” – zapewniał René. O czym konkretnie mowa ?

 

 

Pierwszą rzeczą jest „Układ rozmieszczenia przycisków na myszy – DIY”.  Zadano pytanie: 

 

Jak by to było gdyby istniała możliwość zmiany czegoś więcej niż tylko funkcji przypisanych do przycisków na myszy? Co jeśli  mógłbyś fizycznie zmienić same przyciski? A co jeśli mógłbyś tworzyć przyciski od podstaw?

 

Odpowiedzią na to ma być odkrycie ROCCAT-a w postaci myszki pozwalającej na pełne i płynne korygowanie w zależności od gatunku gry.

 

Drugim produktem będzie klawiatura do smartphonów, a dokładniej mówiąc sam jej proces integracji z naszym urządzeniem. Jak powiedział René Korte:

 

Smartfony odpowiadają za wiele rzeczy w dzisiejszych czasach. Są ważnym elementem dla gracza na wiele sposobów, lecz chcieliśmy zaoferować coś więcej niż następny krok w kwestii integracji telefonu ze środowiskiem graczy w pełni, krok, który pozwoli na bezproblemowe wplątanie w doświadczenie gamingowe funkcjonalności telefonu i aspektu komunikacyjnego.

 

Odbieranie rozmów, wysyłanie wiadomości mają być jak najbardziej możliwe – a wszystko to w całości zintegrowane ze środowiskiem gracza.

 

Te dwa innowatorskie produkty mają być swoistą prezentacją nowej filozofii przyjętej przez firmę ROCCAT. Efekty ich wizji będziemy mogli oglądać na tegorocznym Gamescomie już od 13 do 17 sierpnia. Całość pokazu będzie odbywać się we wspomnianym wcześniej ROCC-City. Hala zostanie przebudowana na wzór miasta, które będzie podzielone na sekcje tematyczne mające zapewnić wyjątkowe przeżycia zwiedzającym. Celem twórców jest umożliwienie uczestnikom zagubienie się w tym niezwykłym świecie, zbadanie nowych produktów, ale także zagrać w różne gry – innymi słowy odczuć w pełni oferowane przez ROCCAT doświadczenie.

 

Video zapowiedź ROCCAT Gamescom 2014:

 

 

Źródło: Informacja prasowa

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

FejnFejnZatwardziały czytacz, wielbiciel sztuk walki i posiadający niezaspokojony apetyt na gry obserwator wirtualnych aren z (absolutnie nieuzasadnionym) niewiarygodnie wygórowanym ego.
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]