PUBG pozywa swojego klona, który z kolei pozywa swoje klony

TommyLee - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy
PUBG pozywa swojego klona, który z kolei pozywa swoje klony - gamedot.pl

 

Wydawca gry Playerunknown’s Battlegrounds jest obecnie w trakcie pozywania chińskiej firmy NetEase za skopiowanie pewnych aspektów gry. Na tym jednak nie koniec, ponieważ NetEase również zdecydowało się pozwać naśladowców, którzy rzekomo skopiowali elementy ich gier.

NetEase wydało oświadczenie mówiące o tym, że zacznie pozywać deweloperów, którzy skopiowali "kreatywne funkcje" z ich gier “Rules of Survival” oraz “Knives Out”. To właśnie te dwie produkcje są przedmiotem pozwu ze strony PUBG Corp na podstawie ich “zasadniczego podobieństwa” do Playerunknown’s Battlegrounds.

PUBG Corp twierdzi, że poniósł "nieodwracalną szkodę" z działalności NetEase, które nie tylko wykorzystało podobne funkcje w samej grze, ale także skorzystało ze sloganiu “Chicken Dinner” w kampanii marketingowej ich gier.

Natomiast firma NetEase twierdzi, że wykorzysta zasoby prawne do ochrony swoich praw własności intelektualnej przed "naśladowcami", pomimo, że sami są również oskarżani o kopiowanie.

 
1 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

Deus Ex: Human Revolution PS3 (gra używana)

Deus Ex: Human Revolution PS3 (gra używana)

Deus Ex to kultowa seria gier łączących elementy fabularne RPG z akcją typową dla strzelanek, która zdobyła uznanie zarówno wśród specjalistów, jak i graczy na całym świecie. Tytuł...

39,00Do sklepu

1 Komentarz

awatar
Harry (gość) 6 miesięcy temu

"PUGB " Poprawcie na "PUBG"

0 Odpowiedz