PUBG pozywa swojego klona, który z kolei pozywa swoje klony

TommyLee - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy
PUBG pozywa swojego klona, który z kolei pozywa swoje klony - gamedot.pl

 

Wydawca gry Playerunknown’s Battlegrounds jest obecnie w trakcie pozywania chińskiej firmy NetEase za skopiowanie pewnych aspektów gry. Na tym jednak nie koniec, ponieważ NetEase również zdecydowało się pozwać naśladowców, którzy rzekomo skopiowali elementy ich gier.

NetEase wydało oświadczenie mówiące o tym, że zacznie pozywać deweloperów, którzy skopiowali "kreatywne funkcje" z ich gier “Rules of Survival” oraz “Knives Out”. To właśnie te dwie produkcje są przedmiotem pozwu ze strony PUBG Corp na podstawie ich “zasadniczego podobieństwa” do Playerunknown’s Battlegrounds.

PUBG Corp twierdzi, że poniósł "nieodwracalną szkodę" z działalności NetEase, które nie tylko wykorzystało podobne funkcje w samej grze, ale także skorzystało ze sloganiu “Chicken Dinner” w kampanii marketingowej ich gier.

Natomiast firma NetEase twierdzi, że wykorzysta zasoby prawne do ochrony swoich praw własności intelektualnej przed "naśladowcami", pomimo, że sami są również oskarżani o kopiowanie.

 
1 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

Need For Speed The Run PS3 (gra używana)

Need For Speed The Run PS3 (gra używana)

Nie nastawiaj się na oglądanie krajobrazów, wkroczysz bowiem do świata nielegalnych wyścigów o dużą stawkę. Będzie gorąco, nie tylko z powodu policji na ogonie. W Need for Speed The Run...

49,00Do sklepu

1 Komentarz

awatar
Harry (gość) 9 miesięcy temu

"PUGB " Poprawcie na "PUBG"

0 Odpowiedz
TommyLeeTommyLee
Napisz do autora

Zobacz w sklepie

  • Fotel dla Gracza Genesis SX33 Black-Red Nitro330
    699.00PLN
  • Torba do Laptopa Natec Boxer Black 17.3"
    78.72PLN
  • Zestaw dla graczy 4w1 Fury Thunderstreak Klawiatura + Mysz + Słuchawki + Podkładka
    119.00PLN

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl