Otwieranie zamków w grach, czyli coś co nie podoba się nikomu

Cascad - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Otwieranie zamków w grach, czyli coś co nie podoba się nikomu - gamedot.pl

Gry się rozwijają i są coraz lepsze (ogólnie tak jest, choć czasem trudno to zauważyć) – w przypadku niektórych z nich twórcy trzymają się jednak żelaznym uściskiem przestarzałych rozwiązań. Takich jak otwieranie zamków/zabawa wytrychem co jest ciekawe i przyjemne w dokładnie… żadnej grze.

 

I już nie będę nawet wracał do tematu więzień, które w każdej grze wyglądają tak samo i są nudne; podobnie jak bagna, kanały i etapy „snajperskie”. Tego pewnie nigdy nie uda się pozbyć, ale na skończenie z grzebaniem w zamkach to już wybitnie będę naciskać.

 

Zobaczcie to ostatnim Thiefie:

 

 

W Sleeping Dogs:

 

 

Czy nawet w Dying Light:

 

 

Czy naprawdę to musi tak wyglądać? Przecież to zwyczajnie się nie godzi. Jeżeli już gdzieś pojawiają się takie mini-łamigłówki to niech faktycznie będzie to ciekawe albo wymaga logicznego myślenia. Bo co z tego, że „w prawdziwym życiu otwieranie zamków jest trudne i wymaga dokładności” skoro od gier wymagamy przede wszystkim tego żeby nas bawiły i rzucały uczciwe wyzwania. A to całe otwieranie drzwi wirtualnym wytrychem nie jest ani ciekawe, ani wymagające – potrafi co najwyżej nie irytować, a to chyba za mało.

 

Dlatego twórcy gier BŁAGAM przestańcie już nas tym męczyć.

 

 

5 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

5 Komentarzy

Harhan 8 lat temu

Ktoś zapomniał o Post Mortem? :(

To było coś...

0 Odpowiedz
sergeron 8 lat temu

W Still Life też było trudno

0 Odpowiedz
REDmartinesart 8 lat temu

Mnie osobiście nie podoba się to, że Cascad straciłeś prawo? do newsów na temat Assasins Creed. Mefi porzucił natomiast "świeżynki" o modach do GTAV, o których teraz pisze Parsec? Albo włazicie sobie w kompetencje, albo ustaliliście, nie moja "broszka". Ale kurde chciałem poczytać Cascada co myśli na temat nowej zapowiedzi AC Syndicate. Wiem że podobnie jak ja, jest fanem serii. I jako czytelnik się pogubiłem teraz.

0 Odpowiedz
Cascad 8 lat temu

spoko, my tu działamy metodą na Reni Jusis "wszyscy razem w jednym tempie" - czyli wymieniamy się tematami (a moją opinię o Syndicate jeszcze na pewno poznasz, na razie to tylko "meh")

1 Odpowiedz
REDmartinesart 8 lat temu

No właśnie widzę;) napisałem że szkoda, no ale trudno choć ciężko mi się z tym pogodzić.

A to już tutaj napiszę. Świetnie to zrobiłeś (dałem się poznać jako świr, albo kocha albo nienawidzi hehe) świetnie gdyby na tłicie Chmielarz dał odpowiedź. Oczywiście przypadkowo mimochodem nadmienił nazwę portalu:P

0 Odpowiedz
CascadCascad

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]