Ori i problemy z Nintendo

Orzeł - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Ori i problemy z Nintendo

Twórca Ori and the Blind Forest, Thomas Mahler, postanowił wyżyć się na forum Neogaf.com na to, w jaki sposób traktuje developerów Nintendo na obecnym etapie produkcji ich nowej konsoli NX.


Zdaniem Mahlera, japoński gigant nie chciał podzielić się jakimikolwiek informacjami na temat narzędzi do tworzenia gier, które powinny zostać udostępnione twórcom.

"Próbowaliśmy rozmawiać też z Nintendo i nie dostaliśmy absolutnie nic - nigdy tego nie zrozumiem. I żeby była jasność, nie chodzi tylko o Nintendo, każda z firm tworzących sprzęt traktuje swoje narzędzia na niewydane jeszcze konsole, jakby to było jakieś zbawienie i są niesamowicie skrycin na ten temat, czasem w absurdalnym wręcz stopniu. Niechodzi już nawet o to, że sprzęt jest niedokończony (ba), ale mogliby chociaż podać przybliżoną specyfikację, żebyśmy wiedzieli, na jaki sprzęt budować gry!"


Można by spodziewać, że twórcy sprzętu będą się skupiać bardziej na największych firmach robiących gry, a mniejsze studia zostaną zepchnięte na drugi plan. W końcu najważniejsze tytuły to te, które od początku najlepiej się sprzedadzą, a ich twórców stać na odpowiedni marketing.

 

A jednak i tak przykro mi się robi na wieść, że ludzie odpowiedzialni za tak genialne gry muszą borykać się z tak trywialnymi problemami. Miejmy nadzieję, że chłopaki ze studia Moon jakoś je rozwiążą.


Źródło: Neogaf

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

OrzełOrzełOto ja - domorosły webmaster, koder, przedsiębiorca, dziennikarz oraz wielbiciel gier muzycznych i myszoskoczków. Nocami marzę o tworzeniu gier, ale za dnia skupiam się na innych fajnych i ważnych rzeczach, dla odmiany możliwych do zrealizowania.
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]