O udziale Nobuo Uematsu w remake Final Fantasy VII

Orzeł - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
O udziale Nobuo Uematsu w remake Final Fantasy VII

Jeżeli podobnie jak ja jesteście na śmierć zakochani w soundtrackach z serii Final Fantasy VII, na pewno wiecie, że większość z nich stworzył japoński kompozytor, Nobuo Uematsu.


Francuski serwis Jeuxvideo.com wysunął zapytanie do pana Uematsu, czy w jakimkolwiek stopniu przykłada rękę przy tworzonym właśnie remake'u siódmej części Final Fantasy.

 


Pan Nobuo odpowiedział krótko:

"Ani trochę."

 

 

 

 


Wielka szkoda, że pan Uematsu nie został zaangażowany w projekt. Ale faktem jest, że soundtrack, którego oczekuję, został już raz skomponowany i Square Enix pozostało już tylko zatrudnić odpowiednio utalentowanych muzyków do nagrania wszelkich potrzebnych utworów.

 


Jak bardzo genialnie można przedstawić muzykę z gry wydanej w 1996 roku pokazano m. in. na Tour de Japon, jednym z wielu koncertów poświęconych soundtrackom z gier Final Fantasy. Poniżej znajdziecie jeden z utworów z koncertu - to mój ulubiony, jeżeli chodzi o kanwę Final Fantasy VII.

 

 

 

Źródło: Siliconera.com

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

OrzełOrzełOto ja - domorosły webmaster, koder, przedsiębiorca, dziennikarz oraz wielbiciel gier muzycznych i myszoskoczków. Nocami marzę o tworzeniu gier, ale za dnia skupiam się na innych fajnych i ważnych rzeczach, dla odmiany możliwych do zrealizowania.
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]