NAS-y Asustor bezpieczniejsze z oprogramowaniem ClamAV

TommyLee - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

 

Asustor specjalizuje się w rozwiązaniach do składowania, zarządzania i udostępniania danych. Trudno jednak oderwać tę tematykę od kwestii bezpieczeństwa. 
 
Asustor znamy głównie z produkcji urządzeń typu NAS. Producent chwali się, że doświadczenie zdobyte na tym polu umożliwia mu skuteczniejsze dbanie o bezpieczeństwo m. in. z wykorzystaniem nowego programu ClamAV. Służy on do znajdowania i eliminacji zagrożeń, takich jak wirusy i trojany. Dzięki niemu dane składowane na dyskach sieciowych mają pozostawać bezpieczne. 

 

ClamAV jest programem dla systemów Unix działającym na licencji open source i składa się z kilku narzędzi: skanera antywirusowego, rozwiązania do tworzenia sygnatur i własnych baz wirusów oraz mechanizmu automatycznego (i darmowego) aktualizowania bardzo rozbudowanej bazy wirusów. Teraz ClamAV jest dostępny dla urządzeń Asustor z serii:  AS6, AS70, AS50, AS51, AS61, AS62, AS31, AS32, AS63, AS64, AS52 oraz AS53. 
 
Jest w tym i ciekawy, polski akcent. Twórcą i pomysłodawcą oprogramowania ClamAV jest Tomasz Kojm, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z oprogramowania ClamAV lub jego pochodnych korzystają tacy giganci jak np. Google, Apple i Cisco. Dotychczasowy program Avast zapewniający ochronę urządzeniom Asustor przestanie być wkrótce obsługiwany.

 

Źródło: Entrymedia, Asustor
0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint PS4

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint PS4

Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint to wojskowa gra akcji dziejąca się w ogromnym, oszałamiającym graficznie, otwartym świecie, w którą po raz pierwszy zagrasz solo lub w czteroosobowym...

249,00Do sklepu

0 Komentarzy