• Strona główna
  • Newsy
  • Nas dla przedsiębiorców, czyli jak dyski sieciowe pomagają w kładzeniu… dachów

NAS dla przedsiębiorców, czyli jak dyski sieciowe pomagają w kładzeniu… dachów

TommyLee - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy
NAS dla przedsiębiorców, czyli jak dyski sieciowe pomagają w kładzeniu… dachów - gamedot.pl

 

W jaki sposób dysk sieciowy NAS może ułatwić życie przedsiębiorcom? Korzyści można zobaczyć na przykładzie jednej z amerykańskich firm, która dzięki produktowi Asustora usprawniła własną pracę.

Teren, na którym działała firma, jest dość spory – mowa tu o południowych rejonach Michigan. Spółka zajmuje się kładzeniem dachów i po otrzymaniu zgłoszenia technicy muszą jechać z centrali we wskazane miejsce, by tam zmierzyć dach i zrobić zdjęcia. Uzyskane pliki ważyły na tyle dużo, że przesłanie je pocztą elektroniczną trwałoby w nieskończoność, dlatego pracownicy musieli osobiście dostarczyć te dane.

Tyle zmarnowanego czasu!

Jakby tego było mało, osoba odpowiedzialna za stworzenie dokumentacji musiała czekać na powrót techników - dopiero po otrzymaniu potrzebnych danych mogła wziąć się do roboty. A co, jeśli w pomiary wkradł się w błąd lub ktoś nie uwiecznił na fotografii ważnego elementu? W takiej sytuacji trzeba było znowu pojechać do klienta i stracić przy tym mnóstwo czasu.

Na ratunek NAS

Rozwiązaniem problemu okazał się zakup dysku sieciowego NAS marki Asustor. Dwudyskowy model umożliwił przechowywanie w chmurze sporej ilości danych. Co więcej, proces zapisu i odczytu plików odbywa się znacznie szybciej niż w przypadku innych metod.   

Sprawny NAS, sprawna firma

Dzięki aplikacji AiData, każdy z upoważnionych pracowników ma dostęp do przechowywanych w NAS-ie plików, niezależnie od tego, gdzie aktualnie owe osoby przebywają. Takie rozwiązanie ułatwia pracę i pozwala zaoszczędzić czas.

Dlaczego jeszcze warto?

Zresztą posiadanie NAS-a niesie ze sobą i inne korzyści. Dysk sieciowy to najpewniejszy i najbezpieczniejszy sposób na przeprowadzanie backupu danych. Produkt ten jest przydatny też przy prezentacjach czy tworzenia oferty dla klienta.  

0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

TommyLeeTommyLee
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]