• Strona główna
  • Newsy
  • Na końcu wchodzą ninja – książka napisana przez współscenarzystkę gry wiedźmin 3

Na końcu wchodzą ninja – książka napisana przez współscenarzystkę gry Wiedźmin 3

hraboll - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Na końcu wchodzą ninja – książka napisana przez współscenarzystkę gry Wiedźmin 3 - gamedot.pl

Trzecie przygody Białego Wilka otrzymały wiele nagród. Ba, na 3 grudnia zaplanowano rozdanie kolejnych. Często w ich kontekście wspomina się o narracji - scenariuszu, który posiada prawdziwą głębię i podejmuje różne wątki. Jego konstrukcja sprawia, że nawet przy zadaniach pobocznych znajdziemy barwne opowieści.

 

Fani gry Wiedźmin 3 mogą zainteresować się książką napisaną przez współscenarzystkę Dzikiego Gonu. To propozycja dla osób gustujących w prozie obyczajowej. Wydanie papierowe wycenia się na 36 PLN.

 

 

Notka o powieści:

Warszawa, koniec listopada 2013 roku. Powoli zbliżają się Święta, ale w studio Nasty Oranges nie czuć bożonarodzeniowej atmosfery – cały zespół gorączkowo pracuje nad czwartą częścią popularnej gry fabularnej o kanadyjskim traperze. Powodzenie projektu wisi na włosku, odkąd w niewyjaśnionych okolicznościach zniknął szef projektu Jasiek Ritmeijer, a wraz z nim najnowsza wersja scenariusza gry. Tymczasem wydaje się, że jedyną osobą starającą się go odnaleźć, jest Marcin Stawecki, nowy producent, który dotąd nie miał nic wspólnego z branżą gier i nawet nie domyśla się, co go czeka. Biurowe intrygi, zarwane noce, tajemnicze wiadomości układane z klocków LEGO, brawurowa ucieczka przed policją, pocałunek z Harley Quinn – to tylko niektóre z atrakcji, jakie zafundują mu nowi współpracownicy, zanim zorientuje się, o co tu tak naprawdę chodzi. A wtedy będzie już za późno, żeby się wycofać.

Na końcu wchodzą ninja to napisana z pasji, ciepła i ironiczna powieść przybliżająca czytelnikom świat polskich twórców gier. To książka o rodzącej się fascynacji i cenie, jaką trzeba zapłacić za oddanie się pasji tworzenia. A także o tym, po czym poznać prawdziwego fana Wiedźmina, dlaczego nie należy romansować z duchami i co to jest wyścig pajaców.

 

Notka o autorce:

Sasza Hady (Aleksandra Motyka) – autorka kryminałów o prywatnym detektywie Alfredzie Bendelinie (Morderstwo na mokradłach, 2012oraz Trup z Nottingham, 2013), a od 2013 roku także współscenarzystka gry Wiedźmin 3. Dziki Gon oraz dodatku do gry Wiedźmin 3. Dziki Gon. Krew i wino. Napisała słowa do Wilczej zamieci i od jakiegoś czasu nie może się uwolnić od tej melodii.

 

Mocne punkty powieści

  • Powieść autorstwa współscenarzystki gry Wiedźmin 3. Dziki Gon oraz dodatku do gry Wiedźmin 3. Dziki Gon. Krew i wino, a także autorki tekstu piosenki Wilcza zamieć.
  • Pierwsza powieść o grach i ich twórcach – nie tylko dla graczy.
  • Żywe dialogi, oryginalna fabuła, wielowątkowa narracja i nietuzinkowi bohaterowie przedstawieni w ciepły, choć lekko ironiczny sposób.
  • Fani szeroko pojętej popkultury znajdą tu liczne odniesienia do znanych gier, filmów, seriali i komiksów.
  • Książka, która zainteresuje nie tylko graczy, ale także tych, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak wygląda codzienność twórców gier.
  • Powieść wiernie oddająca język, jakim posługują się twórcy gier, a jednocześnie w przystępny sposób wyjaśniająca wszystkie istotne dla fabuły terminy.
0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

hrabollhrabollFan gier przygodowych, choć nie boi się próbować rzeczy nowych i nieznanych. Magia pierwszego Turoka sprawiła, że pokochał interaktywną rozrywkę. Graficzne piękno nie jest najważniejsze – nawet największa potwora może wpasować się w gusta hrabolla ;)
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]