• Strona główna
  • Newsy
  • Dead or alive xtreme 3 – zrezygnowano z premiery na zachodnich rynkach. wydawca obawia się kontrowersji...

Dead or Alive Xtreme 3 – zrezygnowano z premiery na zachodnich rynkach. Wydawca obawia się kontrowersji...

hraboll - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Dead or Alive Xtreme 3 – zrezygnowano z premiery na zachodnich rynkach. Wydawca obawia się kontrowersji... - gamedot.pl

Koniec spekulacji! Niestety przykry to koniec... Gra Dead or Alive Xtreme 3 nie pojawi się na zachodnich rynkach. Yosuke Hayashi – wypełnia rolę producenta – odpowiedział na pytanie zadawane przez wielu posiadaczy konsoli PS4.

 

Koei Tecmo rezygnuje z pewnych planów, albowiem obawia się - chyba oczywistych - kontrowersji. Wszystko ma związek z charakterystyką omawianego cyklu. Ten ewidentnie skupia się na kobiecych wdziękach.

 

Hayashi-san wspomina o dyskusji, która dotyczy prezentacji kobiet we współczesnym gamingu. Pewne podmioty będą zapewne domagać się usunięcia – bardziej lub mniej jawnych - nawiązań do seksualności. Cóż, warto pamiętać, że początkowo zachodnie wydanie gry Dead or Alive Xtreme 3 miało zostać odpowiednio dopasowane do realiów panujących na amerykańskim czy europejskim rynku.

 

Ostatecznie developer chce odciąć się od całej problematyki. Odczuwalnie jest zmęczony walką o swoją twórczą niezależność. Najwidoczniej przy premierze bijatyki Dead or Alive 5 pojawiały się pewne naciski...

 

 

Zachodniemu graczowi pozostaje opcja importu gry. Pewne zadanie mogą też wykonać sami handlowcy. Wszak jeśli jest popyt, to mamy okazję do zarobienia niemałej sumki. Co warte podkreślenia, azjatyckie wydanie zostanie wzbogacone o angielskie napisy.

 

Jeśli jesteśmy już przy kontrowersjach, to pozwolę sobie przypomnieć cenzurę nakładaną na grę Street Fighter V.

 

Źródło: Dualshockers

1 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

1 Komentarz

awatar
BartekSWT (gość) 8 lat temu

Jak ktoś chce tylko pooglądać kobiece wdzięki w tej grze, to przecież wystarczy włączyć jakiś stream :)

0 Odpowiedz
hrabollhrabollFan gier przygodowych, choć nie boi się próbować rzeczy nowych i nieznanych. Magia pierwszego Turoka sprawiła, że pokochał interaktywną rozrywkę. Graficzne piękno nie jest najważniejsze – nawet największa potwora może wpasować się w gusta hrabolla ;)
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]