Minecraft: Pocket Edition 2 i wielka ściema

Orzeł - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Minecraft: Pocket Edition 2 i wielka ściema

Kilka dni temu na sklepie z aplikacjami na urządzenia Apple - iTunes - pojawiło się coś interesującego. Gra o tytule Minecraft: Pocket Edition 2, która bardzo szybko zajęła czwarte miejsce w rankingu "najlepsze płatne", dokładnie trzy oczka pod pierwotną wersją Minecraft: Pocket Edition.


Nowa wersja gry kosztowała dokładnie 10,99 USD - tyle samo, co część pierwsza. Współczuję jednak ludziom, którzy wydali na nią swoje pieniądze...

 

 


Okazało się bowiem, że Minecraft: Pocket Edition 2 to nic innego, jak jedna wielka ściema, która nie ma nic wspólnego z Minecraftem ani firmą Mojang, która stworzyła oryginalny tytuł. Po odpaleniu gry oczom gracza ukazywał się pikselowaty ekran, a na nim ninja i cztery platformy, po których biegali sobie przeciwnicy - przyznacie chyba, że odbiega to bardzo od tego, czego można by się spodziewać po grze o wspomnianym tytule.

 


Gra została już zdjęta z iTunes, ale przykład ten pokazuje, jak łatwo zrobić przekręt na tak otwartych platformach. Mam nadzieję, że doprowadzi to do wprowadzenia nieco ostrzejszych zapisów w regulaminie, regulujących sprzedaż drogich aplikacji.

 

Źródło: Polygon

3 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

3 Komentarze

awatar
Krystyna Marczuk (gość) 19 dni temu

pochylony tekst

0 Odpowiedz
awatar
piter (gość) 8 lat temu

"Gra została już zdjęta z iTunes, ale przykład ten pokazuje, jak łatwo zrobić przekręt na tak otwartych platformach." AppStore to nie jest otwarty sklep (w przeciwienstwie do googla) - kazda apka ktora tam trafia najpierw jest recenzowana (review) przeze team apple. Dziwne jest, ze jakims cudem to "cos" przeszlo weryfikacje.

1 Odpowiedz
Orzeł 8 lat temu

Dzięki za wyjaśnienie! :) Niestety nie korzystałem nigdy z niczego od Apple, więc słabo się orientuję.

Tak czy inaczej, może sprawa da temu moderującemu sklep zespołowi do myślenia i więcej się takie akcje się nie powtórzą.

0 Odpowiedz
OrzełOrzełOto ja - domorosły webmaster, koder, przedsiębiorca, dziennikarz oraz wielbiciel gier muzycznych i myszoskoczków. Nocami marzę o tworzeniu gier, ale za dnia skupiam się na innych fajnych i ważnych rzeczach, dla odmiany możliwych do zrealizowania.
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]