Kursk zbiera cięgi od rosyjskiej widowni

Parsec - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy
Kursk zbiera cięgi od rosyjskiej widowni - gamedot.pl

Kilka dni temu pisaliśmy o nowym projekcie studia Jujubee, które postanowiło stworzyć największy projekt w swej historii – Kursk.

Gra porusza dosyć drażliwy temat w Federacji Rosyjskiej i zdziwiłbym się, gdyby Kursk przeszedł w Rosji bez echa.

Niedługo po prezentacji trailera pod filmikiem znalazło się sporo nieprzychylnych komentarzy, które nie tylko mówiły o głupocie twórców, ale również wskazywały na świeżą ranę w historii Rosji. Rosyjskojęzyczni użytkownicy Youtube'a zaproponowali tworzenie kolejnych gier opartych o rzeź wołyńską, zbrodnie katyńską, katastrofę smoleńską, czy wydarzenia z 11 września 2001 roku.

 

Przy trudnych tematach internetowy jad pojawia się zawsze i jest to jasna sprawa, jednak problem wyciekł też do bardziej klasycznych mediów. Jeden z dziennikarzy serwisu IGN Russia Konstantyn Goworun stwierdził, iż twórcy są chciwymi draniami, którzy chcą zarobić na ludzkiej tragedii.

 

Temat gry podchwyciła nawet jedna z większych rosyjskich gazet, czyli Komsomolskaja Prawda:

 

Prawdziwe wydarzenia często są kanwą dla gier: Czarnobyl, pierwsza i druga wojna światowa, ale tragedia Kurska jest tragedią zbyt wąską. Sytuacja wydarzyła się we wnętrzu łodzi podwodnej i nie dotknęła milionów ludzi na całym świecie. (…) Nie możemy pozostać obojętnymi wobec trailera.

(…) Brutalne obrazy są wytworem designerów, ale mogą wysłać do szpitala rodziny ofiar.

 

 

Źródła: rp.pl, tjournal

0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

Mass Effect Andromeda PL PS4

Mass Effect Andromeda PL PS4

Poprowadź nas do walki o nowy dom. Mass Effect: Andromeda zabierze graczy do galaktyki Andromedy, daleko poza granice Drogi Mlecznej. Tam gracze poprowadzą nas do walki o nowy dom na...

99,00Do sklepu

0 Komentarzy

ParsecParsecMiłość do gier PC-towych wyssał z mlekiem matki. Amator gier wszelakich, a w szczególności gier ekonomicznych i Guild Wars. Początkujący badacz kultury graczy komputerowych, ale tylko po godzinach i przy dobrym piwie.
Napisz do autora

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl