Koń trojański dla piratów

StfuWi - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy
Koń trojański dla piratów - gamedot.pl

 

 

 

Na niecodzienny pomysł walki z internetowym piractwem wpadła firma produkująca dodatki do gier - FSLabs. FSLabs zajmuje się głównie tworzeniem dodatków do popularnej gry Microsoftu Flight Simulator, a ostatnimi czasy również złośliwego oprogramowania.

 

Użytkownicy Reddita stoją jak zawsze na straży. Niedawno na tym portalu pojawił się wpis jednego z internautów o znalezieniu w instalatorze modelu A320 (wersja 2.0.1.231) podejrzanego plik pod nazwą test.exe. Jak się później okazało pod tą nazwą krył się Chrome Password Dump, czyli narzędzie do wykradania haseł z przeglądarki internetowej.

 

FSLabs przyznało, że jest to złośliwe oprogramowanie i umyślnie zamieszcza je w swoich plikach. Linią obrony producenta jest fakt, że trojan działa tylko u osób, które przy uruchamianiu pliku użyli znanego pirackiego, seryjnego numeru produktu. Uczciwi gracze nie muszą się niczego obawiać, ponieważ wirus pojawia się wyłącznie w chwili instalowania dodatku, a później zostaje automatycznie usunięty. Według założyciela firmy, zabiegł miał na celu walkę z piratami, jednakże po krytyce środowiska, obiecał, że plik nie będzie dalej wgrywany.

 
0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain XONE (gra używana)

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain XONE (gra używana)

Akcja rozgrywa się dziewięć lat po zdarzeniach, które miały miejsce w MGSV: Ground Zeroes oraz upadku głównej bazy; gra rozpoczyna się w 1984 r., kiedy zimna wojna nadal pogłębia...

79,00Do sklepu

0 Komentarzy

StfuWiStfuWi
Napisz do autora

Zobacz w sklepie

  • Fotel dla Gracza Genesis SX33 Black-Red Nitro330
    699.00PLN
  • Torba do Laptopa Natec Boxer Black 17.3"
    78.72PLN
  • Zestaw dla graczy 4w1 Fury Thunderstreak Klawiatura + Mysz + Słuchawki + Podkładka
    119.00PLN

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl