Koń trojański dla piratów

StfuWi - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy
Koń trojański dla piratów - gamedot.pl

 

 

 

Na niecodzienny pomysł walki z internetowym piractwem wpadła firma produkująca dodatki do gier - FSLabs. FSLabs zajmuje się głównie tworzeniem dodatków do popularnej gry Microsoftu Flight Simulator, a ostatnimi czasy również złośliwego oprogramowania.

 

Użytkownicy Reddita stoją jak zawsze na straży. Niedawno na tym portalu pojawił się wpis jednego z internautów o znalezieniu w instalatorze modelu A320 (wersja 2.0.1.231) podejrzanego plik pod nazwą test.exe. Jak się później okazało pod tą nazwą krył się Chrome Password Dump, czyli narzędzie do wykradania haseł z przeglądarki internetowej.

 

FSLabs przyznało, że jest to złośliwe oprogramowanie i umyślnie zamieszcza je w swoich plikach. Linią obrony producenta jest fakt, że trojan działa tylko u osób, które przy uruchamianiu pliku użyli znanego pirackiego, seryjnego numeru produktu. Uczciwi gracze nie muszą się niczego obawiać, ponieważ wirus pojawia się wyłącznie w chwili instalowania dodatku, a później zostaje automatycznie usunięty. Według założyciela firmy, zabiegł miał na celu walkę z piratami, jednakże po krytyce środowiska, obiecał, że plik nie będzie dalej wgrywany.

 
0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

Lego Batman 2 DC Super Heroes PS3 (gra używana)

Lego Batman 2 DC Super Heroes PS3 (gra używana)

Batman i Robin powracają w oczekiwanym przez fanów sequelu Lego Batman 2: DC Super Heroes, którego poprzednia część sprzedała się w liczbie podan 11 milionów...

49,00Do sklepu

0 Komentarzy