Kolejne podejście do grania w chmurze

TommyLee - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Usługa gier działających w chmurze istnieje od wielu lat. Jednakże choć spełniała postawione przez producentów założenia, tak nie udało się spełnić pragnień graczy. Zazwyczaj na drodze stawały zbyt słabo rozwinięte połączenia internetowe lub problemy z przesyłem danych. Verizon Gaming ma okazję to zmienić. 

 

W ostatnim czasie temat streamowania gier powrócił wielkim echem. Microsoft pochwalił się pracami nad tzw. Project xCloud, Sony zapewnia o dalszym rozwoju i wspieraniu PlayStation Now, nawet Google i Amazon informują o pracach nad ich autorskimi usługami. Wygląda na to, że do wyścigu o serca oraz portfele graczy zainteresowanych graniem w chmurze, wystartuje również amerykański moloch – Verizon.

 

 

Sytuacja jest o tyle interesująca, że Verizon nie jest firmą specjalizującą się w rynku gier, a telefonii komórkowej. Na ten moment są największym operatorem telefonii komórkowej na terenie Stanów Zjednoczonych. W związku z tym, wykorzystanie w ich usługach technologii 5G jest jak najbardziej możliwe, a rozwiązałoby to problem z jakim borykał się ten segment rynku - przesyłem danych. Dodatkowo współpraca z Nvidią, na której tabletach serii Shield jest aktualnie testowana usługa, zapowiada dobrze działającą usługę. Czy tak faktycznie będzie, powinniśmy się przekonać prawdopodobnie w ciągu najbliższych dwóch lat. 

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Final Fantasy XIV Shadowbringers PS4

Final Fantasy XIV Shadowbringers PS4

Weź udział w kolejnej części sagi wysoko ocenianej gry MMO – FINAL FANTASY® XIV Online dzięki nowemu, epickiemu rozszerzeniu fabularnemu – SHADOWBRINGERS! Odkryj zapierające dech w...

199,00Do sklepu

0 Komentarzy