INNO3D: pierwsza generacja układu chłodzącego iChill dla kart GeForce RTX

TommyLee - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

Nowe układy graficzne NVIDIA Turing objęły niedawno tron dla najwydajniejszych GPU na świecie. Jednak praw fizyki nie da się oszukać. Składające się nawet z 4252 rdzeni obliczeniowych CUDA nowe GeForce’y RTX wydzielają niemało ciepła, a tym samym rzucają wyzwanie producentom w dziedzinie chłodzenia. Swoje rozwiązanie dla tych niesamowicie wydajnych kart przedstawiło INNO3D.

Fanom pochodzącego z Hong Kongu producenta nie trzeba przedstawiać idei stojącej za serią iChill. Najbardziej wydajne, podkręcane fabrycznie karty graficzne tworzone przez INNO3D na trwałe zapisały się w świadomości bardziej obeznanych w tematyce sprzętowej użytkowników. Ich cechą charakterystyczną są nie tylko wyżyłowane parametry, ale też, a może przede wszystkim, specjalnie zaprojektowane układy chłodzenia. INNO3D pokazało nową, stworzoną właśnie dla GeForce’ów RTX wersję układu chłodzenia iChill X3. Jak na zaawansowany układ chłodzący dla karty graficznej o wybitnie gamingowym charakterze przystało, nowy system iChill X3 posiada wielobarwne podświetlenie, obejmujące znaczną część karty.

“X3” w nazwie układu nie bierze się znikąd. Nowe chłodzenie posiada do trzech wentylatorów. Skąd określenie “do trzech”? Otóż liczbę wentylatorów można wybrać i wcale nie wymaga to kupowania nowego układu chłodzenia. Część, w której zamontowano wirniki można zdemontować. INNO3D daje użytkownikom wybór, którą wersję chłodzenia iChill chcą stosować. Do wyboru: 3 wentylatory (średnica 90 mm każdy) o zakrzywionych łopatach dla maksymalnej wydajności lub 2 wentylatory o średnicy 100 mm dla uzyskania skutecznego chłodzenia przy zachowaniu minimalnego poziomu szumu.

“Uważamy, że projektowanie przełączalnych układów chłodzenia to jeden z najbardziej szalonych i innowacyjnych projektów w historii kart graficznych do gier "- powiedział Ken Wong, kierownik produktu w INNO3D . “Gracz nie musi wybierać już karty graficznej z 2 lub 3 wentylatorami, ponieważ może mieć oba rozwiązania w jednym produkcie i zmieniać chłodzenie w zależności od potrzeb”.

Na razie brak informacji co do ceny urządzenia.
Źródło: Entrymedia, INNO3D

0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

The Evil Within 2 PL XONE

The Evil Within 2 PL XONE

The Evil Within 2 będące dziełem Shinjiego Mikami wynosi docenioną franczyzę na nowy poziom dzięki unikatowemu połączeniu thrillera psychologicznego oraz survival horroru. Wcielisz się w...

69,00Do sklepu

0 Komentarzy