INNO3D: pierwsza generacja układu chłodzącego iChill dla kart GeForce RTX

TommyLee - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

Nowe układy graficzne NVIDIA Turing objęły niedawno tron dla najwydajniejszych GPU na świecie. Jednak praw fizyki nie da się oszukać. Składające się nawet z 4252 rdzeni obliczeniowych CUDA nowe GeForce’y RTX wydzielają niemało ciepła, a tym samym rzucają wyzwanie producentom w dziedzinie chłodzenia. Swoje rozwiązanie dla tych niesamowicie wydajnych kart przedstawiło INNO3D.

Fanom pochodzącego z Hong Kongu producenta nie trzeba przedstawiać idei stojącej za serią iChill. Najbardziej wydajne, podkręcane fabrycznie karty graficzne tworzone przez INNO3D na trwałe zapisały się w świadomości bardziej obeznanych w tematyce sprzętowej użytkowników. Ich cechą charakterystyczną są nie tylko wyżyłowane parametry, ale też, a może przede wszystkim, specjalnie zaprojektowane układy chłodzenia. INNO3D pokazało nową, stworzoną właśnie dla GeForce’ów RTX wersję układu chłodzenia iChill X3. Jak na zaawansowany układ chłodzący dla karty graficznej o wybitnie gamingowym charakterze przystało, nowy system iChill X3 posiada wielobarwne podświetlenie, obejmujące znaczną część karty.

“X3” w nazwie układu nie bierze się znikąd. Nowe chłodzenie posiada do trzech wentylatorów. Skąd określenie “do trzech”? Otóż liczbę wentylatorów można wybrać i wcale nie wymaga to kupowania nowego układu chłodzenia. Część, w której zamontowano wirniki można zdemontować. INNO3D daje użytkownikom wybór, którą wersję chłodzenia iChill chcą stosować. Do wyboru: 3 wentylatory (średnica 90 mm każdy) o zakrzywionych łopatach dla maksymalnej wydajności lub 2 wentylatory o średnicy 100 mm dla uzyskania skutecznego chłodzenia przy zachowaniu minimalnego poziomu szumu.

“Uważamy, że projektowanie przełączalnych układów chłodzenia to jeden z najbardziej szalonych i innowacyjnych projektów w historii kart graficznych do gier "- powiedział Ken Wong, kierownik produktu w INNO3D . “Gracz nie musi wybierać już karty graficznej z 2 lub 3 wentylatorami, ponieważ może mieć oba rozwiązania w jednym produkcie i zmieniać chłodzenie w zależności od potrzeb”.

Na razie brak informacji co do ceny urządzenia.
Źródło: Entrymedia, INNO3D

0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

Uncharted 4 PS4 (gra używana)

Uncharted 4 PS4 (gra używana)

Wyrusz w kolejną szaloną podróż wraz z Nathanem Drake`em i jego przyjaciółmi. Rusz tropem słynnego niegdyś pirata Henry’ego Avery’ego w celu odnalezienia ukrytego przez niego skarbu....

99,00Do sklepu

0 Komentarzy

TommyLeeTommyLee
Napisz do autora

Zobacz w sklepie

  • Fotel dla Gracza Genesis SX33 Black-Red Nitro330
    699.00PLN
  • Torba do Laptopa Natec Boxer Black 17.3"
    78.72PLN
  • Zestaw dla graczy 4w1 Fury Thunderstreak Klawiatura + Mysz + Słuchawki + Podkładka
    119.00PLN

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl