• Strona główna
  • Newsy
  • Inno3d geforce rtx 4090 ichill black - topowa karta graficzna z chłodzeniem wodnym

INNO3D GeForce RTX 4090 iCHILL BLACK - topowa karta graficzna z chłodzeniem wodnym

TommyLee - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

 

NVIDIA GeForce RTX 4090 to najnowsza karta graficzna przeznaczona dla najbardziej wymagających użytkowników. Bazuje ona na architekturze Ada Lovelace i dysponuje m.in. 16384 jednostkami CUDA, rdzeniami Ray Tracing trzeciej generacji czy rdzeniami Tensor czwartej generacji. Układ ten został wyposażony w 24 GB pamięci GDDR6X o przepustowości 21 Gb/s. Taka specyfikacja powinna zapewnić ogromny wzrost wydajności względem flagowych kart graficznych z poprzedniej generacji.

GeForce RTX 4090 iCHILL BLACK autorstwa INNO3D cechuje się chłodzeniem z niestandardowym blokiem wodnym i dużą miedzianą podstawą, która obejmuje układ GPU oraz pamięć VRAM karty graficznej. Jednostka ma wymiary 280 x 131 mm i zajmuje w obudowie tylko sloty. Zestaw zawiera dodatkowo chłodnicę wodną 240 mm o grubości 38 mm.

 

 

Co jeszcze oferuje najnowszy model GPU od Inno3d? Do ważnych cech układu należy zaliczyć również programowalne podświetlenie LED RGB (wspierające systemy Aura Sync, Mystic Light i Polychrome) czy prosty, lecz funkcjonalny backplate osłaniający laminat. Resztę specyfikacji karty graficznej uzupełniają m.in. trzy gniazda DisplayPort 1.4a i jedno HDMI 2.1. Układ pracuje z zegarem bazowym 2235 MHz, a w trybie Boost przyspiesza do 2580 MHz. To oznacza, że opisywany model pod obciążeniem może być o 60 MHz szybszy od standardowej wersji GeForce’a RTX 4090. 

 

Inno3d GeForce RTX 4090 iCHILL BLACK jest już w ofercie wybranych sklepów, a jego cena to ok. 11 500 zł.

 

Dane techniczne karty graficznej INNO3D GeForce RTX 4090 iCHILL BLACK znajdują się pod tym linkiem.

 

Zdjęcia hi res znajdują się pod tym linkiem.

1 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

1 Komentarz

TommyLee rok temu

Taaa, i cena na naszych pólkach to z 15K pln

0 Odpowiedz
TommyLeeTommyLee
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]