• Strona główna
  • Newsy
  • Ile kosztował microsoft exclusive na rise of the tomb raider? 10 milionów dolarów

Ile kosztował Microsoft exclusive na Rise of the Tomb Raider? 10 milionów dolarów

Cascad - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Ile kosztował Microsoft exclusive na Rise of the Tomb Raider? 10 milionów dolarów - gamedot.pl

Rise of the Tomb Raider będzie na pewno jedną z największych premier roku – i dobrze wiedzieli o tym specjaliści z Microsoftu przygotowując specjalną ofertę dla Crystal Dynamics i Square Enix… ile jednak konkretnie kosztowało „zarezerwowanie” przygód Lary Croft dla Xboksa One i 360?

 

Na pytanie to odpowiedział Michael Pachter – słynny analityk rynku gier w USA. I w tym przypadku (liczenia pieniędzy) warto mu zaufać, według jego informacji koszt czasowego zarezerwowania sobie gry tego pokroju na pewno nie wynosił setek milionów dolarów. Najbardziej prawdopodobne jest to, że "Microsoft zapłacić dziesięć milionów USD, ewentualnie nieco więcej".

 

Tyle zysku „na czysto” przed wypuszczeniem gry, która i tak powinna sprzedać się w 2-3 milionach kopii na samym Xboksie One i X360, po czym i tak trafi na pecety i PS4? Wygląda to na złoty biznes, przy którym obie strony wygrywają. 

 

 

źródło: gamingbolt

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

CascadCascad

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]