IEM Katowice 2016 - Luminosity i Fnatic w wielkim finale.

BarT -
4osoby uważają ten artykuł za ciekawy
IEM Katowice 2016 - Luminosity i Fnatic w wielkim finale. - gamedot.pl

Za nami oba półfinały z których zwycięsko wyszły drużyny Luminosity i Fnatic

W pierwszym półfinale zmierzyli się zawodnicy Luminosity i Natus Vincere. Pierwszą mapą spotkania był Overpass. Luminosity rozpoczęło mapę po  stronie antyterrorystów i liczyło na bardzo dobry wynik. Pierwsza połowa była bardzo zacięta i zakończyła się wynikiem 8:7 dla Natus Vincere.

Po zmianie stron Natus Vincere rozpoczęło od wygrania rundy pistoletowej i dzięki tej wygranej zdobywanie kolejnych punktów przychodziło im łatwo. Przy stanie 13:9 dla Natus Vincere ekipa Luminosity zdecydowała się na przerwę taktyczną, która wpłynęła  bardzo dobrze na zawodników z Brazylii. Doprowadzili oni do punktu meczowego jednak Natus Vincere w ostatniej rundzie obroniło się i doprowadziło do dogrywki. W dodatkowych rundach lepiej poradzili sobie zawodnicy Luminosity i wygrali pierwszą mapę 22:19

Druga mapa spotkania to Inferno. Od początku było wiadomo, że obie drużyny zrobią wszystko aby wygrać. Ekipa z Brazylii potrzebowała wygranej aby awansować do finału. Luminosity w całym turnieju pokazało, że po stronie atakującej bardzo dobrze się czują, jednak na inferno udowodnili, że z obroną również nie mają problemu. Dzięki świetnej grze gracze Luminosity wygrali mapę de_inferno 16:12 i cieszyli się z awansu do finału.

LuminosityNatus Vincere
de_overpass2219
de_inferno1612

W drugim półfinale mogliśmy zobaczyć drużyny Astralis i Fnatic. Całe spotkanie przebiegało po myśli szwedów, którzy czuli się bardzo pewnie. Do wyłonienia zwycięzcy spotkania potrzebne były trzy mapy, jednak tylko druga zapewniła emocje kibicom. Pierwszą mapę pewnie wygrało Fnatic popisując się świetną grą w defensywie. Mapa zakończyła się wynikiem 16:6. Drugą mapą w spotkaniu było de_cache, na którym Astralis pokazało ducha walki. Po przegranej pierwszej połowie 10:5, Astralis zabrało się za odrabianie strat po stronie terrorystów i wygrało 16:6.

Trzecia mapa to popis Fnatic. Pierwszą połowę zakończyli wynikiem 11:4 na swoją korzyść i już niewiele dzieliło ich od awansu do finału. Po zmianie stron Szwedzi szybko zakończyli grę. Mapa de_inferno zakończyła się wynikiem 16:7, a całe spotkanie 2:1 dla Fnatic.

AstralisFnatic
de_overpass616
de_cache1612
de_inferno716

Dziś o godzinie 18:00 rozpocznie się ostatnie spotkanie turnieju pomiędzy Luminosity a Fnatic.