Halloween – najlepsze gry! Przeżyj dyniowe święto

Cascad - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy
Halloween – najlepsze gry! Przeżyj dyniowe święto - gamedot.pl

Idea Halloween niesamowicie mi się podoba i czy będziemy to nazywać „po amerykańsku” czy sięgniemy do celtyckich korzeni tego święta, a może jednak do polskiego dnia zadusznego - dla mnie to w zasadzie to samo. Okazja do wspominania zmarłych, zbliżenia się do duchów i ujrzenia specyficznie przybranych ulic i cmentarzy to specyficzny, bardzo pozytywny moment w roku.

 

Można to przeżywać także w grach. The Sims 4 mają świetny dodatek na Halloween, a obie części Costume Quest pozwalają wcielić się w dzieciaki przemierzające świat w specyficznych przebraniach... są też inne, bardziej „dosłowne” sposoby do przeniesienia się w świat zmarłych.

 

Najlepszą grą na Halloween od lat wydaje mi się zamglone, ciężkie i tak straszne jak to tylko możliwe Silent Hill 2. Przy tej grze nawet dyniowe ciastko będzie w stanie was wystarszyć. Niesamowity horror, który warto sobie powtórzyć w tym czasie.

 

Resident Evil HD, czyli sławny remake remake'u pierwszego Resident Evil jest wprost stworzony do grania w Halloween. Straszna rezydencja pełna zombie, zabójcze psy, wielkie pająki i krążenie po korytarzach kryjących w sobie tajemnicę mogącą wpłynąć na losy świata... co za gra!

 

Slender & Outlast – typowe „straszaki nowej fali” wciąż robią robotę. Jeżeli potrzebujecie kilku intensywnych wstrząsów w krótkim czasie to wiecie, że trzeba po nie sięgnąć. Tylko nie pijcie wcześniej kawy bo wam serce wyskoczy.

 

Sony atakuje za to z o wiele bardziej rodzinnym Until Dawn. Czemu „rodzinnym”? Bo mimo iż jest to slasher o nastolatkach mordowanych w lesie to jest to przedstawione w stylu przygodówki Telltale Games. Ciągłe podejmowanie decyzji i mniejszy nacisk na elementy eksploracji i akcji sprawiają, że świetnie się w to gra ze znajomymi zgromadzonymi na kanapie.

 

 

Tak ja widze idealne growe Halloween. Jeżeli macie inne pomysły – podzielcie się nimi ze światem.

 

1 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

1 Komentarz

Darius 8 lat temu

Brakuje Halloweenowego The Count of Monster Disco

0 Odpowiedz
CascadCascad

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]