G2A wkrótce zadebiutuje na giełdzie, lecz na pewno nie w Warszawie

ruthless - 
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy
G2A wkrótce zadebiutuje na giełdzie, lecz na pewno nie w Warszawie - gamedot.pl

Chyba każdy gracz słyszał już o firmie G2A. Dużo mniej entuzjastów wirtualnej rozrywki zdaje sobie sprawę, że wspomniane przedsiębiorstwo zostało założone w Polsce i to wcale nie w Warszawie czy w Krakowie, a w Rzeszowie. G2A rozpoczęło działalność w 2012 roku tworząc platformę zajmującą się sprzedażą kluczy do gier. Rzeszowskie przedsiębiorstwo zdołało stworzyć sprawnie działającą infrastrukturę, która pozwoliła na zawrotną karierę w tak krótkim czasie.

 

Dzisiaj firma generuje obroty rzędu miliarda złotych rocznie. Na jej sukces pracują setki pracowników pochodzących z różnych krajów rozsianych po całym świecie. Oglądając jakiegokolwiek streamera bądź Youtubera gamingowego prawie zawsze znajdziemy wzmiankę o tym, że współpracuje on właśnie z G2A. Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa naturalną kolej rzeczy stanowi wejście na giełdę.

 

Bartosz Skwarczek, prezes przedsiębiorstwa zdradził, że zdecydowanie odrzuca on wejście na warszawską giełdę, która ma ograniczony zasięg oraz nie gwarantuje tylu możliwości co zachodnie rynki. Wedle założeń w grę wchodzi debiut giełdowy w Hong Kongu, Nowym Jorku bądź Londynie. Najbardziej prawdopodobna jest pierwsza opcja biorąc pod uwagę, że G2A ma już siedzibę w tym mieście, a wstępne rozmowy z właścicielami tamtejszej giełdy zostały już przeprowadzone. Ostateczna decyzja w tej materii zapadnie prawdopodobnie w przyszłym roku.

 

źródło: Puls Biznesu

0 osób dodało komentarz
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy

Assassin's Creed III PS3 (gra używana)

Assassin's Creed III PS3 (gra używana)

W akcji dziejącej się na tle wydarzeń rewolucji amerykańskiej u schyłku XVIII wieku, Assassin’s Creed III prezentuje nowego głównego bohatera, Ratohnhaké'ton, potomka rdzennych...

29,00Do sklepu

0 Komentarzy

ruthlessruthlessPrzez lata aktywny, walczący o najwyższe laury i wielkie pieniądze gracz Call of Duty. Obecnie strzela w Counter-Strike’a, tym razem już tylko dla rang i skinów. Uzależniony od muzyki pasjonat dobrego kina, a także zapalony sneakerhead.
Napisz do autora

Zobacz w sklepie

  • Fotel dla Gracza Genesis SX33 Black-Red Nitro330
    699.00PLN
  • Torba do Laptopa Natec Boxer Black 17.3"
    78.72PLN
  • Zestaw dla graczy 4w1 Fury Thunderstreak Klawiatura + Mysz + Słuchawki + Podkładka
    119.00PLN

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl