Fallout 4 - twórcy szykują nam... łatkę beta

Orzeł - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Fallout 4 - twórcy szykują nam... łatkę beta

Bardzo poważny błąd odkryto kilka dni po premierze Fallouta 4. Wiąże się on z zadaniem, w którym gracz musi udać się do miejsca, zwanego Monsignor Plaza, jednak po wejściu na teren budynku, gra wysypuje się do pulpitu - bez żadnego błędu.


Co ciekawe, błąd zdaje się pojawiać tylko i wyłącznie po przekroczeniu pewnego momentu w głównym wątku fabularnym, a gracze, którzy nieco wcześniej niż inni odwiedzili miejsce Monsignor Plaza, nie uskarżają się na ten problem. Na moje szczęście, mam przyjemność być w tej drugiej grupie. :)


Na forum Bethesdy  bardzo szybko rozwinął się potężny temat o tym błędzie. Zaraportowany problem dotyczy grających na każdej platformie, w tym przypadku dla graczy pecetowych nie ma również znaczenia konfiguracja komputera.


Jak to się ma do twierdzenia Bethesdy, że Fallout ma "najlepszą i najsolidniejszą wersję premierową"? Twórcy dają poniekąd odpowiedź w swoim oficjalnym oświadczeniu w tej sprawie:


"To prawda, że wolność, które oferują nasze gry mogą powodować niezamierzone konsekwencje, które czasami są złe, bowiem w naszej grze łączą się naraz elementy, których da się przewidzieć.


Cieszy nas to, że Fallout 4 miała najlepszą i najsolidniejszą wersję premierową wśród naszych dotychczasowych gier. (...) Nawet setka testerów nie zastąpi milionów ludzi, którzy obecnie grają w naszą grę i staramy się jak najszybciej naprawić najpoważniejsze błędy.


Nasz proces łatania gry będzie polegał na wypuszczeniu wersji beta patcha na Steamie, która następnie doczeka się pełnej wersji na PC, a dopiero potem na konsole. Taki proces dobrze działał w przeszłości i pozwala nam naprawić więcej rzeczy w krótszym czasie. Spodziewajcie się raczej aktualizacji, które będą mniejsze i częstsze, niż dużych update'ów. Dzięki temu będziemy wiedzieli, że łatki dobrze działają, bo każda najdrobniejsza zmiana może przynieść nieprzewidywalne skutki uboczne w grze o tak dużej skali."


Wersja beta łatki ma pojawić się już w przyszłym tygodniu. Do tego czasu z wielką ostrożnością podchodźcie do Monsignor Plaza i przede wszystkim - róbcie dużo save'ów! ;)


Źródło: Bethesda.net

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

OrzełOrzełOto ja - domorosły webmaster, koder, przedsiębiorca, dziennikarz oraz wielbiciel gier muzycznych i myszoskoczków. Nocami marzę o tworzeniu gier, ale za dnia skupiam się na innych fajnych i ważnych rzeczach, dla odmiany możliwych do zrealizowania.
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]