Fala banów w Pokémon Sun i Moon!

Piechol - 
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Fala banów w Pokémon Sun i Moon! - gamedot.pl

 

Pokémon Sun i Pokémon Moon na 3DS-a to najlepsze kieszonkowe potwory od lat (tak, przebijają nawet Go z Waszych telefonów), tysiące graczy walczących swoimi stworkami ze sobą każdego dnia idealnie potwierdza to stwierdzenie. Niestety, jak donoszą najnowsze wieści: nie wszystkim jest dane granie online w w/w tytuły. Nintendo masowo banuje graczy, w przypadku których system wykrył zewnętrzną ingerencję w pliki gry (głównie save’y). Zakaz dostępu do usług sieciowych gry dostało prawie 6 tysięcy graczy. Oczywiście lwia część z nich w pełni zasadnie, bo hackowali swoją grę tak, żeby zdobyć niedozwoloną przewagę nad innymi, ale niektórzy zostali niesłusznie ukarani, bo na przykład tylko wymienili się Pokémonami z osobą, której gra była zhackowana. Uważajcie zatem z kim wchodzicie w interakcję przez Sieć, bo może się okazać, że ban spotka i Was. A z banem nie będziecie mogli brać udziału w Globalnych Misjach, grać z innymi trenerami i w ogóle korzystać z usług sieciowych gry. Szkoda jedynie, że Nintendo jest bardzo restrykcyjne i konsekwentne w karaniu graczy, firma praktykuję politykę zera tolerancji, a to nigdy nie jest dobre kiedy mówimy o graniu online, bo nie zdarzyło się jeszcze, żeby jakikolwiek anty-cheaterski system był idealny i trafiał tylko w prawdziwych oszustów.

 

Źródło: kotaku.com

0 osób dodało komentarz
3osoby uważają ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

PiecholPiecholGra odkąd pamięta. Prawdziwy pasjonat gier wideo. Bardziej narratywista, niż ludolog, jednak nie przejdzie obojętnie obok żadnej gry wartej uwagi. Fanboy konsol wszelakich, sporadycznie grywa też na innych sprzętach. Marzy o tworzeniu gier.
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]