EA zbiera datki na ofiary strzelaniny w Jacksonville

TommyLee - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

 Po oświadczeniu i odwołaniu eliminacji przyszedł czas na kolejny krok. EA ogłosiło Jacksonville Tribute – serię akcji, które mają wesprzeć ofiary niedzielnej strzelaniny. zaraz po strzelaninie w Jacksonville EA przekazało milion dolarów na pomoc ofiarom. A teraz  ruszyła ze specjalnym livestreamem, dzięki któremu mogła zebrać jeszcze więcej pieniędzy na ofiary. Podczas streama mówiono o ofiarach i grano w Madden  NFL .

 

Strzelanina wywołała kolejne dyskusje na temat dostępności broni w Stanach Zjednoczonych oraz wpływie gier na przemoc. Sprawiła też, że EA – które tworzy gry z serii Madden – odwołało pozostałe turnieje eliminacyjne, aby „przeanalizować zasady bezpieczeństwa”. Andrew Wilson, dyrektor Electronic Arts, w oficjalnym oświadczeniu podkreślał, że firma jeszcze nigdy nie musiała stawiać czoła takiej tragedii.

W niedzielę 26 sierpnia świat poruszyła tragedia, która wydarzyła się w amerykańskim miasteczku Jacksonville podczas eliminacji do turnieju Madden 19. 24-letni David Katz otworzył ogień do uczestników wydarzenia i zamordował dwie osoby (znanych e-sportowców Taylora Robertsona i Elijah Claytona), a paręnaście ranił. Na koniec sprawca zastrzelił siebie. Strzelanina w Jacksonville na zawsze wpisze się do historii gier wideo.

0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

TommyLeeTommyLee
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]