EA zbiera datki na ofiary strzelaniny w Jacksonville

TommyLee - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

 Po oświadczeniu i odwołaniu eliminacji przyszedł czas na kolejny krok. EA ogłosiło Jacksonville Tribute – serię akcji, które mają wesprzeć ofiary niedzielnej strzelaniny. zaraz po strzelaninie w Jacksonville EA przekazało milion dolarów na pomoc ofiarom. A teraz  ruszyła ze specjalnym livestreamem, dzięki któremu mogła zebrać jeszcze więcej pieniędzy na ofiary. Podczas streama mówiono o ofiarach i grano w Madden  NFL .

 

Strzelanina wywołała kolejne dyskusje na temat dostępności broni w Stanach Zjednoczonych oraz wpływie gier na przemoc. Sprawiła też, że EA – które tworzy gry z serii Madden – odwołało pozostałe turnieje eliminacyjne, aby „przeanalizować zasady bezpieczeństwa”. Andrew Wilson, dyrektor Electronic Arts, w oficjalnym oświadczeniu podkreślał, że firma jeszcze nigdy nie musiała stawiać czoła takiej tragedii.

W niedzielę 26 sierpnia świat poruszyła tragedia, która wydarzyła się w amerykańskim miasteczku Jacksonville podczas eliminacji do turnieju Madden 19. 24-letni David Katz otworzył ogień do uczestników wydarzenia i zamordował dwie osoby (znanych e-sportowców Taylora Robertsona i Elijah Claytona), a paręnaście ranił. Na koniec sprawca zastrzelił siebie. Strzelanina w Jacksonville na zawsze wpisze się do historii gier wideo.

0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

FIFA 12 PS3 (gra używana)

FIFA 12 PS3 (gra używana)

FIFA 12 wyznacza kolejne standardy realizmu gier sportowych. Dzięki zupełnie nowej fizyce zderzeń zachowanie zawodników podczas kontaktu fizycznego wygląda jeszcze naturalniej, a...

19,00Do sklepu

0 Komentarzy

TommyLeeTommyLee
Napisz do autora

Zobacz w sklepie

  • Fotel dla Gracza Genesis SX33 Black-Red Nitro330
    699.00PLN
  • Torba do Laptopa Natec Boxer Black 17.3"
    78.72PLN
  • Zestaw dla graczy 4w1 Fury Thunderstreak Klawiatura + Mysz + Słuchawki + Podkładka
    119.00PLN

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl