• Strona główna
  • Jak korzystać z dwóch numerów na jednym urządzeniu, czyli najważniejsze informacje na temat telefonów dual sim

Jak korzystać z dwóch numerów na jednym urządzeniu, czyli najważniejsze informacje na temat telefonów Dual Sim - Felieton

01
TommyLee

Artykuł sponsorowany

Dual Sim – jak działa?

 

Telefony z Dual Sim w miejscu, gdzie zazwyczaj umieszcza się kartę sim, mają dodatkowy slot na drugą kartę. Dzięki temu w jednym urządzeniu można korzystać z dwóch numerów telefonów. W praktyce warto jednak pamiętać o tym, że są różne rodzaje telefonów z dual sim i nie każdy pozwala używać tego rozwiązania w taki sam sposób. Rozróżnia się trzy zasadnicze typy dual sim:

• Dual Sim aktywny – to rozwiązanie spotykane w droższych modelach telefonów. Jak sama nazwa wskazuje, obie karty są cały czas aktywne. Jeśli z jednej wykonywane jest połączenie i, w tym samym czasie, ktoś będzie próbował dodzwonić się na drugą, użytkownik usłyszy charakterystyczne pikanie w uchu i będzie mógł na przykład zawiesić pierwszą połączenie, aby odebrać to przychodzące. Obie karty są cały czas połączone z sieci i jeśli tylko mają zasięg, można się z nimi połączyć. W takich modelach można nawet używać dwóch kart naraz – jedna może odpowiadać za połączenia telefoniczne, a druga za transfer danych.
• Dual Sim standby (czuwanie) – jest to najpowszechniej spotykane rozwiązanie w telefonach dual sim. Obie karty są cały czas aktywne i gotowe do odebrania lub wykonania połączenia. Jednak w sytuacji, gdy następuje połączenie, druga karta, na czas rozmowy, dezaktywuje się automatycznie i również automatycznie aktywuje się po zakończeniu. Jeśli w czasie rozmowy, ktoś będzie próbował dodzwonić się na numer nieaktywny, dostanie informację, że jest on niedostępny.
• Dual Sim pasywny – najrzadziej spotykane rozwiązanie i jednocześnie najmniej praktyczne. Użytkownik wybiera w nim ręcznie, która karta sim ma być w danym czasie aktywna i tylko z niej można wykonywać połączenia. Druga karta w tym czasie jest wyłączona i dopóki nie zostanie aktywowana, pozostaje niedostępna. Rozwiązanie może być jednak przez niektórych uznane za korzystne na przykład, jeśli nie chcą odbierać telefonów służbowych po pracy, a prywatnych w jej trakcie.

 

Telefon z Dual Sim – jaki wybrać?

Praktycznie każdy producent telefonów z systemem operacyjnym Android oferuje w swoim portfolio modele z Dual Sim. Warto wspomnieć między innymi flagowe modele takie jak Samsung Galaxy S9 czy Huawei P20. Dual Sim można jednak spotkać również w telefonach ze średniej półki jak Samsung Galaxy J7 czy Huawei P9 Lite, a nawet budżetowych, przykładowo Xiaomi Redmi 5A. Warto jedna przypomnieć, że miłośnicy telefonów marki Apple nadal muszą korzystać z dwóch telefonów, jeśli mają dwa numery, bo producent nawet w najdroższych urządzeniach nie stosuje technologii Dual Sim.

Jak wykorzystać Dual Sim?

Używanie Dual Sim do korzystania w jednym urządzeniu z numeru prywatnego i służbowego jest zdecydowanie najchętniej wybieraną możliwością. Na tym jednak nie koniec, bo dzięki Dual Sim można optymalizować koszty. Przykładowo można zdecydować się na niższy abonament, z darmowymi połączeniami, ale niewielkim pakietem internetu i dobrać do tego kartę prepaid z dużym, ale tanim pakietem danych. Jeśli użytkownik zdecyduje się na takie rozwiązanie w sieci Orange może, za pośrednictwem strony internetowej https://doladowania.orange.pl/, łatwo i szybko doładować swoje konto, żeby zawsze mieć wystarczającą ilość danych do wykorzystania. Wykorzystanie Dual Sim to rozwiązanie, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i każdy użytkownik może zrobić to w dowolny sposób, aby użytkowanie telefonu i korzystanie z usług telekomunikacyjnych było jeszcze wygodniejsze, a także tańsze.

O autorze
TommyLeeTommyLee
861 0

0 Komentarzy