Czujnik w Kinekcie może służyć do obserwacji innych osób?

Filip 'Sirmann' Jankowski - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Czujnik w Kinekcie może służyć do obserwacji innych osób? - gamedot.pl

Gdy brytyjska służba specjalna GCHQ wespół z amerykańską NSA – jak się okazało – szpiegowała miliony aktywnych kamer internetowych na Yahoo, wydało się, że człowiek nie może zaznać prywatności nigdzie. Okazuje się, że może być jeszcze gorzej: wyobraźmy sobie, że nasze wygibasy na Kinekcie obserwują służby bezpieczeństwa z obcych krajów.

 

Takie właśnie możliwości oferuje system Optic Nerve, opracowany przez obie agencje już w 2008 roku. To właśnie on przyczynił się do zmasowanej inwigilacji czatujących na Yahoo internautów. Z dokumentów GCHQ przeciekłych za sprawą "The Guardian" wynika, że w podobny sposób służby zamierzają wykorzystać czujnik w urządzeniu Kinect.

 

Co najdziwniejsze, sam Microsoft – producent Kinecta – nic nie wiedział o jego potencjalnych możliwościach inwigilacyjnych. Przedstawiciel giganta z Redmond dał do zrozumienia, iż Microsoft jest zaniepokojony ową sytuacją i zamierza wbudować w oprogramowanie urządzenia dodatkowe zabezpieczenia. Pozostaje mieć nadzieję, że ktoś nałoży służbom kaganiec, który zrywają od czasu paranoi po 11 września.

 

Źródło: vg247.com

 

 

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

Filip 'Sirmann' JankowskiFilip 'Sirmann' Jankowski

Weteran gier o II wojnie światowej, wieloletni redaktor artykułów o rozrywce elektronicznej na Wikipedii, retrogracz. Miłośnik tego, co stare i na szczęście nie przestarzałe, oddany fan Europy Universalis.

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]