• Strona główna
  • Newsy
  • Coroczna premiera przy gta czy red dead? take-two odrzuca taką opcję, bo dba o jakość gier

Coroczna premiera przy GTA czy Red Dead? Take-Two odrzuca taką opcję, bo dba o jakość gier

hraboll - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Coroczna premiera przy GTA czy Red Dead? Take-Two odrzuca taką opcję, bo dba o jakość gier - gamedot.pl

Take-Two nie chce nadmiernie eksploatować swoich kluczowych marek. Wydawca odcina się od corocznego cyklu premier (oczywiście wyjątkiem są tu tytuły sportowe). Dlaczego? Albowiem każde IP zasługuje na dłuższy lub krótszy odpoczynek.

 

Dodatkowo T2 stawia na jakość, a ta jest nierozerwalnie powiązana z czasem, jaki dajemy każdemu developerowi na wykonanie zadania. Przy tytułach pokroju Grand Theft Auto czy Red Dead Redemption długość okresu developerskiego jest ustalana w sposób indywidualny.

 

Strauss Zelnick (CEO) niejako przekonuje, że coroczne cykle premier nie są dobrym rozwiązaniem. „Wypalamy” markę, a jednocześnie decydujemy się na pewne kompromisy – w odniesieniu do jakości startowego buildu. T2 myśli też o wygenerowaniu odpowiedniego popytu. Premiera gry od R* zawsze jest wielkim wydarzeniem – także dlatego, że firma wybrała dłuższe okresy dewelopingu. Konsumenci nie odczuwają zmęczenia.

 

Zelnick wierzy, że wydawnicze Take-Two może przetrwać w branżowym środowisku – nawet bez nadmiernej eksploatacji kluczowych własności intelektualnych. Dochody zagwarantują projekty – hipotetycznie nieco mniejsze - podpinane pod nowe marki.

 

Źródło: Gamespot

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

hrabollhrabollFan gier przygodowych, choć nie boi się próbować rzeczy nowych i nieznanych. Magia pierwszego Turoka sprawiła, że pokochał interaktywną rozrywkę. Graficzne piękno nie jest najważniejsze – nawet największa potwora może wpasować się w gusta hrabolla ;)
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]