Civilization: Beyond Earth: Rising Tide - zapowiedź

Parsec - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy
Civilization: Beyond Earth: Rising Tide - zapowiedź - gamedot.pl

Civilization: Beyond Earth jest tym dla piątej odsłony, czym Alpha Centauri było dla części drugiej popularnej serii strategii turowych. Najnowsza odsłona Cywilizacji wprowadziła graczy na zupełnie obcą planetę – bogatą w surowce i opanowaną przez obce i agresywne gatunki zwierząt. Nic dziwnego, że planeta stała się przedmiotem sporu ośmiu wielkich frakcji (sponsorów).

 

Beyond Earth zostało wydane pod koniec października zeszłego roku i zebrało mieszane oceny. Nowi gracze widzieli w grze gigantyczny potencjał do zabawy, a inni byli zawiedzeni ogromnymi podobieństwami do piątej edycji cyklu gier sygnowanych imieniem Sida Meiera.

 

Aby zabić trochę zły i gorzki smak, 2K Games postanowiło rozpocząć pracę nad dodatkiem, który nie tylko będzie obfitował w nowe funkcje, ale również naprawi co nieco w rozgrywce. Tak narodził się pomysł na Beyond Earth: Rising Tide.

 

Co pojawi się w nowym dodatku? Materiały prasowe i prezentację Cenegi można przedstawić w sześciu punktach:

 

Po pierwsze, w końcu na serio będziemy mogli podbijać morza i oceany z pomocą wodnych miast, które nie tylko będą stanowić bazę wypadową dla naszych okrętów, ale również pozwolą nam na szerszą eksploatację morskich zasobów. W najgorszym wypadku z możliwych nasza pływająca metropolia podzieli los Atlantydy, tonąc w odmętach morza.

 

 

Po drugie, w grze pojawi się czterech nowych sponsorów (frakcje). Na razie wiemy o bliskowschodnich przedstawicielach z Al Falah, North Sea Alliance reprezentującym interesy Wielkiej Brytanii i Skandynawii oraz niemieckim INTEGR.

 

Po trzecie, mapy zostaną znacznie bardziej zróżnicowane z pomocą dwóch nowych biomów (wulkaniczny i lodowy), a powierzchnia i morza planety zostaną zasiedlone zupełnie nieznanymi wcześniej stworzeniami.

 

 

Po czwarte, w grze zostaną wprowadzone jednostki hybrydowe będące odzwierciedleniem inwestycji gracza w wiele doktryn jednocześnie.

 

Po piąte, Rising Tide wprowadzi system łączonych artefaktów dających duża przewagę technologiczną i rozwojową podczas rozgrywki.

 

Po szóste i ostatnie, twórcy z 2K Games i Firaxis całkowicie przebudowali system dyplomacji zaczerpnięty z piątej odsłony cyklu, a nowa wersja ma znacznie lepiej odzwierciedlać panujące w koloniach stosunki międzynarodowe. Dodatkowo zupełnie zmieniono system cech liderów frakcji, które teraz możemy dowolnie rozwijać w obranym przez nas kierunku. Zmiana ta została podyktowana faktem, iż nie gramy historycznymi frakcjami, a na ich czele nie stoją władcy z predefiniowanymi cechami. Gra opowiadająca o przyszłości ludzkości powinna dawać znacznie większe pole do manewrów, prawda?

 

Na razie wiemy tylko tyle, a jesienna premiera zbliża się wielkimi krokami. Czy na Civilization: Beyond Earth: Rising Tide warto czekać? Z pewnością! Wielu graczy wieszczy znaczną poprawę gry, a dodatek może podzielić losy genialnie przyjętego rozszerzenia do piątej części cyklu pt. Nowy Wspaniały Świat.

 

0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

The Sinking City Day One Edition XONE

The Sinking City Day One Edition XONE

NAJWAŻNIEJSZE CECHY Przytłaczająca atmosfera i historia inspirowana uniwersum H.P. Lovecrafta. Ogromny, otwarty świat, który możesz odkrywać pieszo, łodzią lub w stroju nurka. Każda...

69,00Do sklepu

0 Komentarzy

ParsecParsecMiłość do gier PC-towych wyssał z mlekiem matki. Amator gier wszelakich, a w szczególności gier ekonomicznych i Guild Wars. Początkujący badacz kultury graczy komputerowych, ale tylko po godzinach i przy dobrym piwie.
Napisz do autora

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl