Ciąg dalszy perypetii Anthema

TommyLee - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Anthem, będące jedną z większych premier minionego miesiąca nie spotkało się z serdecznym przyjęciem, zarówno pośród graczy, jak i recenzentów. W recenzjach wystawionych grze, zarzucano nade wszystkim bardzo słaby stan techniczny produkcji oraz wiele miałkich rozwiązań wykorzystanych w projekcie rozgrywki. Całość skończyła się na dużym negatywnym szumie wokół produkcji, niezadowoleniu samych twórców oraz… wysunięciu produkcji na lidera listy bestsellerów. Przynajmniej w USA. 

Informacja pochodzi z raportu grupy analitycznej NPD, która sporządziła podsumowanie sprzedaży gier wideo na rynku amerykańskim w minionym tygodniu. Wiele z produkcji na niej występujących nie dziwi w żaden sposób, jednakże pojawiło się także kilka niespodzianek – w tym Anthem. Zgodnie z raportem, możemy zaobserwować, że produkcja miała niemalże najlepszy w historii BioWare debiut sprzedażowy. Wyprzedza ją jedynie Mass Effect 3 z 2012 roku. Jest to z pewnością ogromny sukces dla studia. W związku z czym zapewne, plotki o zamknięciu studia przez EA Games w przypadku braku sukcesu gry możemy włożyć między bajki. I choć już z początku nie brzmiały one wiarygodnie, to odrobina ulgi pozostaje.  

Jednakże pomimo tak dużego sukcesu komercjalnego, najwyraźniej również sami twórcy nie są zadowoleni ze swojego dzieła. Jak przyznaje na swoim blogu Casey Hudson, czyli dyrektor generalny studia BioWare – studio było równie mocno zawiedzione stanem technicznym gry, jak sami gracze. Podkreśla w swoim wpisie, że start produkcji był daleki od doskonałości, jednocześnie broniąc jej zaznaczając, że tak duża ilość błędów jest powszechna w przypadku dużych gier online. Jak twierdzi – bardzo trudno jest przed premierą przewidzieć, jak się zachowa dany tytuł w momencie, gdy do gry wejdą miliony graczy. Podkreśla również w swojej wypowiedzi, że chęć naprawienia produkcji jest aktualnie priorytetem dla studia i mają zamiar dokładać wszelkich starań w jak najszybszym naprawianiu znajdywanych błędów. Dodatkowo prosi o wyrozumiałość, zwracając uwagę, że Anthem jest pierwszą grą tego rodzaju stworzoną przez BioWare. 

 

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Valkyria Chronicles 4 PS4

Valkyria Chronicles 4 PS4

Fabuła gry Valkyria Chronicles 4 została osadzona w realiach historycznych z pierwszej części serii, podczas drugiej wojny światowej, ale skupia się dookoła innej grupy bohaterów....

169,00Do sklepu

0 Komentarzy

TommyLeeTommyLee
Napisz do autora

Najpopularniejsze newsy

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl