Nadzieja na Wiedźmina 4?

TommyLee - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Ostatnią grą oraz ogromnym sukcesem rodzimego CD Projekt RED był Wiedźmin 3. Wszyscy o tym wiemy i pamiętamy. Podobnie jak o tym, że jego twórcy pracują aktualnie i prawdopodobnie wkrótce ukończą kolejną produkcję – Cyberpunk 2077. Jednakże wiele osób zapomniało lub wsadziło między bajki zapewnienia z minionego roku o jeszcze jednym tytule AAA, który miałby się pojawić już w 2021 roku. 

W zeszłym roku, dokładnie 22 marca 2018, CD Projekt udostępnił na swojej stronie Sprawozdania Finansowe Grupy Kapitałowej CD Projekt. Był to dokument przeznaczony dla wszystkich udziałowców, jednakże z racji swojej formy, był oczywiście dostępny również dla wszystkich zainteresowanych. Większość informacji w nim zawartych miała znaczenie tylko i wyłącznie dla wspomnianych udziałowców i współpracowników CD Projektu, jednakże znalazł się również istotny fragment z punktu widzenia graczy. Mianowicie plany na lata 2016 – 2021, a pośród nich dwa podpunkty: premiera Cyberpunka 2077 oraz premiera INNEJ gry AAA z gatunku RPG. Informacja wzbudziła ogromne zainteresowanie, bo o ile przewidywana data premiery Cyberpunka 2077 pokrywała się z nadziejami fanów, tak nikt nie spodziewał się kolejnej produkcji tak szybko. Zwłaszcza, że od razu wszyscy uznali niezapowiedzianą produkcję za kolejną część Wiedźmina. 

Pytania oraz sytuacja pozostała bez komentarza ze strony CD Projekt, a cisza trwała i stopniowo niweczyła nadzieje fanów. W końcu zaniepokojony brakiem informacji o bliżej nieznanym projekcie, jeden z użytkowników forum CD Projekt zapytał, czy plany są nadal aktualne. Na pytanie odpowiedziała przedstawicielka spółki: 
„Jeżeli chodzi o strategię Grupy Kapitałowej CD PROJEKT na lata 2016-2021 jej plany odnośnie wydania drugiej gry AAA do 2021 r. pozostają bez zmian. Obecnie skupiamy się na produkcji i promocji Cyberpunka, wiec nie chcemy komentować dalszych projektów”. 

Pozostaje nam zatem czekać na jakiekolwiek informacje, które najpewniej zostaną ujawnione najwcześniej w okolicy premiery Cyberpunk 2077. Jednakże pewne jest, że o ile nie nastąpią dalsze opóźnienia – w najbliższym czasie otrzymamy nie jedną, a dwie gry ze stajni CD Projekt RED. Z dużą szansą na Wiedźmina 4. W końcu żadnej innej dużej i znaczącej marki studio w swoim portfolio nie posiada, a wykreowanie świata od nowa pochłonęłoby zbyt wiele czasu. Dodatkowo, pamiętajmy również, że twórcy wirtualnych przygód Geralta zapewniali o dalszych planach na uniwersum, zaś zakończenie przygód Białego Wilka miało nie być równoznaczne z końcem świata Wiedźmina. 

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Efootball PES 2020 PS4

Efootball PES 2020 PS4

eFootball PES 2020 otwiera nową dekadę w rozwoju wiodącego na rynku symulatora piłki nożnej, wprowadzając ważne zmiany, które sprawiają, że każda chwila rozgrywki przepełniona jest...

239,00Do sklepu

0 Komentarzy