Były prezes Konami przeszedł do obozu Kojimy

Smyku - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy
Były prezes Konami przeszedł do obozu Kojimy - gamedot.pl

 

W szczytowym punkcie swojej kariery Shinji Hirano zajmował stanowisko prezesa amerykańskiego, a później europejskiego oddziału Konami. Jednak gdy firma zaczęła odchodzić od produkcji gier AAA, rola Hirano była coraz mniejsza, a on sam został zdegradowany, by pełnić zdecydowanie mniej odpowiedzialne stanowiska. W marcu Japończyk zakończył współpracę z Konami, a od listopada pracuje już dla... Kojima Productions.

No i co z tego, mógłby ktoś zapytać? Wystarczy przypomnieć sobie krwawą wojnę między Konami a Hideo Kojimą, zakończoną skasowaniem Silent Hills, bardzo brzydkim rozstaniem i zadymą na ubiegłorocznym The Game Awards. Decyzja Hirano o dołączeniu do drużyny Kojimy naprawdę wiele mówi o tym, co obecnie dzieje się w Konami.

A nam pozostaje tylko z niecierpliwością czekać, aż prace nad pierwszym dziełem Kojima Productions - Death Stranding - wreszcie ruszą pełną parą.

 

źródło: linkedin.com

0 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

SmykuSmykuLubi gry i burze.
Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]