Borderlands 3 kolejną ofiarą zachłanności Epic Games Store?

TommyLee - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

W minionym tygodniu świat obiegła oficjalna informacja, na którą czekało tak wielu graczy – Borderlands 3 powstaje, a produkcja jest już w zaawansowanym stanie. Radości nie było końca, zwłaszcza po dodatkowym jej podsyceniu informacjami o produkcji. Twórcy wskazywali na kontynuację historii, dosłowny miliard broni do zdobycia oraz karabin biegający na małych nóżkach, który z miejsca zdobył ogromną popularność. Niestety wygląda na to, że możemy dostać otrzeźwiające wiadro wody w twarz. Już skasowany tweet na oficjalnym koncie Borderlands 3 oraz niektóre informacje o grze, wydają się wskazywać na potencjalną współpracę twórców gry z Epic Games i wypuszczenie gry jako produkt czasowo ekskluzywny w Epic Games Store. 

Sam wpis pojawił się na twitterowym koncie gry, gdzie podano informację o ukazaniu się produkcji już 13 września tego roku. Wiadomość została oczywiście szybko skasowana, ale screeny już zostały zrobione przez fanów. Co ciekawe, w skasowanym wpisie pojawiło się również logo Epic Games Store, a zabrakło ikony Steam. Już samo to sugeruje ekskluzywność na korzyść Epic Games, lecz wszystko mogłoby zostać zrzucone na żart w ramach 1 kwietnia. Niestety oliwy do ognia dolał dodatkowo Randy Pitchford - szef studia Gearbox Software, zajmującego się produkcją Borderlands 3. Poproszony o skomentowanie, nie potwierdził, ani nie zaprzeczył informacjom, podkreślając jedynie, że decyzję o tym na jakich platformach ukaże się gra podejmie 2K Games, czyli właściciele cyklu.  

Dodajmy jeszcze do tego fakt, że w produkcji wykorzystywany jest Unreal Engine 4, czyli silnik należący do Epic Games. Zgodnie z zasadami użytkowania tej technologii, w przypadku stworzenia produkcji komercyjnej na jego bazie, 5 procent zysków z produkcji jest przekazywane Epic Games. Istnieje zatem bardzo prawdopodobna możliwość, że obie strony dogadały się między sobą i gra ukaże się jedynie w Epic Games Store. 

Byłby to bardzo smutny scenariusz dla użytkowników Steama. 

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Far Cry New Dawn PL XONE

Far Cry New Dawn PL XONE

Siedemnaście lat po globalnej katastrofie atomowej ludzie powoli otrząsają się z chaosu i zastają dramatycznie zmieniony świat. W Hope County w stanie Montana resztki populacji łączą się...

89,00Do sklepu

0 Komentarzy