• Strona główna
  • Newsy
  • Android najpopularniejszym systemem mobilnym. windows phone ma się ku końcowi?

Android najpopularniejszym systemem mobilnym. Windows Phone ma się ku końcowi?

YASIU - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Android najpopularniejszym systemem mobilnym. Windows Phone ma się ku końcowi? - gamedot.pl

 

 

Smartfony to obecnie najpopularniejsze modele telefonów na świecie. Analitycy sprawdzili udział poszczególnych systemów operacyjnych i jak się można było spodziewać król jest tylko jeden.

Ten król to oczywiście nie kto inny jak Android, posiadający 85% udziałów rynkowych (wzrost o 3,5%). Na drugim miejscu znalazły się telefony z iOS - 15%. Na szarym końcu tuż za linią startu wylądował... Windows Phone - 0,1% (ogromny spadek o 80,9%!). 

Cóż. Jeśli Microsoft chce jeszcze uratować tego nieszczęśnika to musi podjąć jakieś działania, bo system raczej ma się ku końcowi. 

W badaniu sprawdzono także preferencje klientów. Wynika z nich, że chcą oni coraz większych ekranów, a wśród najpopularniejszych rozmiarów prym wiodą te od 5,5 do 6 cali. 

Szczegółowa analiza dostępna jest na tej stronie.

1 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

Overcooked Jesz Ile Chcesz PS5

Overcooked Jesz Ile Chcesz PS5

- Overcooked! — teraz online Po raz pierwszy gra Overcooked! ma w pełni zintegrowany tryb gry wieloosobowej online. Podziwiaj ulubione kuchnie z obydwu części gry we wspaniałej oprawie...

199,00Do sklepu

1 Komentarz

awatar
noszkuź (gość) 3 lata temu

Nie wiem, czemu spodziewałem się ambitniejszej treści. Ani słowa o tym, że Android zyskuje za pośrednictwem tanich telefonów na przykład. iOSy jak i Windy występują tylko na określonych sprzętach. Ani słowa również o plotkach ws. Surface Phone. Coraz częściej słyszy się o następstwie telefonów serii Lumia, ale oczywiście lepiej dobijać leżącego. Dodatkowo, żadnych ciekawych wniosków nt. ponownie WP. Wyraźnie widać, że sam Microsoft zaprzestał produkcji nowych modeli. Obecnie na rynku wśród WP10 jest tylko jeden liczący się model. Niejeden fanatyk powie Wam, że Win10mobile jest tak na prawdę betą systemu, niż jego pełną okazałością. Ale podejrzewam, że nikt stąd nawet nie miał do czynienia z nimi. No bo jak to jest, że cholera. Ilekroć spotykam osoby, co posiadają WinPhone, najczęściej w wersji 8.1, to sobie go zachwalają mimo faktu, że przestaje być wspierany przez nawet takie firmy jak facebook?Dlaczego 8.1? No cholera. Jeśli takich rzeczy nie wiecie, to po co w ogóle wypowiadacie się na tematy, o których nie macie pojęcia... Skupcie się na grach. To Wam nieźle idzie nawet. I nie piszę tutaj tylko dla tego, bo posiadam iOS'a czy Windows'a, ale dla tego, że nie znoszę "artykulików" nie wnoszących nic ciekawego.

1 Odpowiedz