60 milionów sprzedanych gier Halo

Filip 'Sirmann' Jankowski - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
60 milionów sprzedanych gier Halo - gamedot.pl

Microsoft z dumą może ogłosić nadejście nowego kamienia milowego dla słynnej serii fantastycznonaukowych gier FPS Halo. I ogłosił – liczba egzemplarzy gier z franczyzy sięgnęła magicznego poziomu 60 milionów. Jest to kolejny kamień milowy po grudniu 2012 roku, kiedy naliczono sprzedaż 50 milionów gier Halo.

 

Na ową magiczną liczbę 60 milionów złożyły się wyniki sprzedaży dotyczące czterech głównych części Halo, a także spin-offy takie jak Halo 3: ODSTHalo: Reach Halo Wars, jak również Halo: Spartan Assault Halo: Combat Evolved Anniversary. Jak wyliczył Microsoft, gracze spędzili łącznie 6 miliardów godzin (684 000 lat) na graniu w rozmaite części serii.

 

Tymczasem serie takie jak MarioPokemonNeed for SpeedFinal FantasyLEGOGrand Theft Auto FIFA zdołały się sprzedać w liczbie ponad 100 milionów egzemplarzy. Należy jednak wziąć pod uwagę, że gry Halo pojawiają się tylko na platformach Microsoftu i komputerach osobistych, co nieco zawęża krąg odbiorców.

 

Następną grą w dorobku serii Halo będzie pakiet Halo: The Master Chief Collection, zawierający zremasterowane wersje Halo 1–4, jak również liczne dodatki. W 2015 roku pojawi się natomiast gra Halo 5: Guardians, której wersja beta ruszy 29 grudnia.

 

Źródło: gamespot.com

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

Filip 'Sirmann' JankowskiFilip 'Sirmann' Jankowski

Weteran gier o II wojnie światowej, wieloletni redaktor artykułów o rozrywce elektronicznej na Wikipedii, retrogracz. Miłośnik tego, co stare i na szczęście nie przestarzałe, oddany fan Europy Universalis.

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]