Genesis Krypton 700 - topowa myszka za małe pieniądze - Test

23
Darius

Szybki precyzyjny sensor, dobra jakość wykonania, podświetlenie RGB, rozbudowane oprogramowanie i atrakcyjna cena. Tym charakteryzuje się nowa myszka firmy Genesis - Krypton 700.

Pierwsze wrażenie

W typowym dla marki czarno-czerwonym opakowaniu w plastikowej wyprasce spoczywa Krypton 700. W opakowaniu oprócz instrukcji nie znajdziemy absolutnie nic. Szkoda, że nie ma zapasowych ślizgaczy lub sympatycznych naklejek.

Specyfikacja:

- Sensor optyczny: PMW 3310
- Przełączniki: Omron
- Maksymalna rozdzielczość DPI: 7200
- Maksymalna szybkość przetwarzania danych: 6500 FPS
- Maksymalna akceleracja: 30 G
- Maksymalna szybkość śledzenia: 130 ips
- Szybkość raportowania: 1000 Hz
- Liczba przycisków: 8
- Długość przewodu: 200 cm
- Wymiary: 128 x 69 x 38 mm

Budowa i jakość wykonania

Sercem myszki Krypton 700 jest jeden z najlepszych sensorów optycznych dostepnych na rynku PMW 3310, który umożliwia ustawienie czułości z zakresu od 400 do 7200 DPI. Mysz wykonano z bardzo dobrej jakości tworzywa sztucznego, którego dodatkowo pokryto warstwą antypoślizgowej gumy, zapewniającej lepszy chwyt nawet w czasie intensywnych sesji .Wszystkie elementy są bardzo dobrze spasowane - nic nie trzeszczy, nie skrzypi. 

Mysz została wyprofilowana z myślą o praworęcznych graczach palm i claw gripowych, ceniących sobie dużą ergonomię. 

Gryzoń posiada osiem przycisków, które są w pełni programowalne. Dwa odpowiedzialne za zmianę DPI, dwa główne, jeden w rolce, dwa boczne i jeden przycisk snajperski. Dodam tylko, że mysz posiada przełączniki Ormon, które teoretycznie mają wytrzymać 20 mln kliknięć z wiadomych przyczyn nie byłem tego w stanie sprawdzić. Ale wierze na słowo, bo miałem z nimi styczność w innych urządzeniach, które działają na nich do dziś.

Przyciski boczne ułożono wzorowo są bardzo wygodne w użytkowaniu. Nie sprawiały jakichkolwiek problemów.

Na spodzie umieszczono trzy śizgacze, dwa większe i jeden mniejszy. Wszystkie razem zapewniały fenomenalny ślizg na wszystkich użytych w teście podkładkach.

Mocnym elementem Kryptona 700 jest jego świetnie przygotowany kabel. Puszczono go w bardzo solidnym oplocie, ten nie plącze się i nie sprawia problemów, ma aż 200cm. Czyli sięgniemy nim wszędzie nawet na Krypton.

Podświetlenie RGB

W Kryptonie 700 nie mogło zabraknąć bardzo modnego i gustownego podświetlenia RGB. Do wyboru mamy jeden z 16 mln kolorów i odcieni do każdego zdefiniowanego poziomu DPI. W zależności od tego jaki profil ustawimy (jest ich 5), możemy użyć innych efektów i innych kolorów podświetlenia. Najbardziej efekciarskim jest efekt rozszczepienia. Myszka jednoczesnie świeci w kilku kolorach naraz, prawie jak tęcza. Wszystkim zarządzamy z poziomu bardzo rozbudowanego oprogramowania. W myszce podświetlają się dwie rzeczy - pierwszą jest logo producenta, drugą charakterystyczny pasek, odzielający górną część skorupy od bocznej. Podświetlenie wygląda bardzo elegancko i gustownie - mnie się bardzo podoba.

 

Oprogramowanie

Do myszki dołączono rozbudowane oprogramowanie, które pozwala na wiele. Możemy np. zmienić częstotliwość raportowania, wyłączyć funkcję programowego zwiększania precyzji wskaźnika. Zmienić ustawienia podświetlenia RGB, możemy ustawić makra, osobne profile, przypisać funkcje do wszystkich przycisków. Jest rozbudowane i proste w obsłudze szkoda tylko, że nie mam języka polskiego.

Testy

Szybkość

Test ten ma na celu sprawdzenie, jak szybko da się przesuwać mysz po podkładce. W momencie przekroczenia prędkości maksymalnej, jaką może osiągnąć czujnik, ruch dłoni w ogóle przestaje być odwzorowywany, zaczyna być odwzorowywany chaotycznie albo na przykład w trakcie gry zamiast się odwrócić, nagle spoglądamy w niebo albo gdzieś pod nogi.

Szybkość

Tego można było się spodziewać jest idealnie. Wszystko zgodnie z oczekiwaniami.

Predykcja

Predykcja, inaczej przyciąganie kątowe, to zdolność sztucznego przyciągania wskaźnika, zwłaszcza podczas szybkich ruchów, do osi X lub Y. Dzięki temu kreski wychodzą prostsze.

perdykcja

Absolutnie nie występuje, jeżeli jednak jest komuś potrzebna w oprogramowaniu można ją włączyć.

Interpolacja

Interpolacja to proces tworzenia dodatkowego piksela, który nie istniał początkowo. Tworzenie opiera się na badaniu sąsiednich pikseli i ustawiane jest tak, by utworzony piksel jak najlepiej pasował do przetwarzanego obrazu. 

Do 5000 dpi nie występuje. Powyżej tej wartości jest mocno interpolowane.

Jittering 

Do 5000 dpi praktycznie nie występuje. 

Wyniki testów nie zaskakują sensor 3310 jest jednym z najlepszych dostępnych na rynku. 

Subiektywna ocena

Krypton 700 spełnił pokładane w nim nadzieje, zdał egzamin celująco w pracy jak i w domu spisywał się znakomicie. Sensor jest bardzo precyzyjny. Myszka nie sprawiała problemów. Dzięki rozbudowanemu oprogramowaniu udało mi się spersonalizować ją idealnie pod swoje potrzeby.

Podsumowanie

Jeżeli szukacie fajnego gryzonia z dobrym sensorem, fajnym podświetleniem RGB za stosunkowo niewielkie pieniądze Krypton 700 na tle konkurencji będzie najepszym wyborem. 

 

  • Plusy
  • Świetny sensor
  • Wygodny ergonomiczny kształt
  • Epicko wyglądające podświetlenie RGB
  • Rozbudowane funkcjonalne oprogramowanie
  • Fajny kabel
  • Cena
  • Przyjemna w dotyku gumowana powłoka
  • Minusy
  • brak
O autorze
DariusDarius
881 2

2 Komentarze

awatar
Zenek (gość) 6 lat temu

Czy jakieś myszki działają jeszcze na sensorach philipsa ?

0 Odpowiedz
Darius 6 lat temu

Te nowe raczej nie

0 Odpowiedz

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]