• Strona główna
  • Cm storm speed-rx - test materiałowej podkładki dla graczy

CM Storm Speed-RX - test materiałowej podkładki dla graczy - Test

016
Darius

Pierwsze wrażenie

Podkładkę dostałem w małym czarno-czerwonym, ładnie wykonanym sztywnym pudełku. Na nim oczywiście wszystkie niezbędne informację o produkcie oraz mały sampel, dzięki któremu możemy sprawdzić z jakiego materiału podkładka została wykonana. W środku niestety nie ma nic. Szkoda, bo dodatki są zawsze mile widziane!

Specyfikacja:

- Powierzchnia Microscopic Synthetic Mesh dla optymalnej precyzji 
- Nano włókna o unikalnej gładkości zapewniające zmniejszenie oporu i większy komfort 
- Zwiększona grubość (5mm) oraz miękka, środkowa warstwa gumy dająca lepszą ergonomię i zwiększoną wytrzymałość 
- Trzy warstwy sklejone cieplnie, aby zapewnić podwyższoną trwałość
- Powłoka Grip na spodzie, aby utrzymać podkładkę w miejscu
- Wymiary: 250 x 210 x 5 mm

Wygląd i Budowa

Speed RX wygląda bardzo standardowo, to czarny materiał sygnowany logiem CM Storma. Czym więc wyróżnia się od konkurencji? A no tym, że jest nietypowo gruba. 5mm to dużo jak na podkładkę o tych rozmiarach. Ma to swoje plusy - dzięki swojej wadze lepiej przylega do blatu. Powierzchnia podkładki jest bardzo gładka i przyjemna w dotyku, mimo to czasami miałem wrażenie, że posiada drobne nierówności. Były one odczuwalne zwłaszcza przy długich ruchach myszką. Zmartwiła mnie też wytrzymałość Speeda RX. Po kilku dniach użytkowania zauważyłem, że materiał odkleja się od bocznej strony podkładki. Warto zaznaczyć, że została zrobiona z dwóch warstw materiałowego wierzchu oraz piankowego spodu, który dodatkowo pokryto gumą. Cóż, jest dobrze, ale nie idealnie.

Testy

Część pierwsza

Pierwszą rzeczą, którą sprawdziłem to poziom skoków wskaźnika (jitter)  ustawieniach 3000 dpi. Do testów wykorzystałem myszki: Mionix Castor, Natec Genesis GX85.

Castor

Optyczny sensor PMW 3310 jak i AVAGO 9800 wypadły bardzo dobrze, skoki są całkowicie niezauważalne.

GX85

Część druga

Drugim testem było sprawdzenie podkładki w praktyce w czasie codziennego użytkowania komputera oraz krótkich partyjek w różne gry. (Darkest Dungeon, League of Legends, World of Warcraft, Battlefront). We wszystkie grało mi się bardzo dobrze. Poślizg gryzoni był znakomity, myszki były bardzo responsywne. 

Podsumowanie

Wrażenia, jakie CM Storm Speed RX pozostawił po sobie są bardzo przyjemne. Podkładka w naszych testach wypadła całkiem przyzwoicie, jeżeli szukacie niedrogiej, dobrej grubej podkładki, Speed będzie dobrym wyborem. Na rynku dostępna jest w trzech rozmiarach - S,M i L.

  • Plusy
  • Gruba i ciężka
  • Łatwa w czyszczeniu
  • Przyzwoicie wykonana
  • Dostępna w 3 rozmiarach
  • Minusy
  • Dla niektórych trochę za gruba
O autorze
DariusDarius
881 2

0 Komentarzy

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]