5 sposobów na szybszy internet czyli jak zwiększyć prędkość internetu - Publicystyka

90
StfuWi

Artykuł Sponsorowany 

Pierwszy od dłuższego czasu, wolny wieczór, jeszcze ciepły popcorn, przed chwilą wyjęty z mikrofali, obok na kanapie ukochana osoba, a na ekranie komputera długo wyczekiwany film – to wymarzony scenariusz na spędzenie wolnego czasu. Jednak, już po chwili obraz zacina się, aby ostatecznie, po kilkunastu minutach, całkowicie się zatrzymać. Taką wersję zdarzeń również zna niemal każdy. Powodem takich sytuacji jest wolny internet. Czy da się temu zapobiec, aby już następnym razem móc spokojnie obejrzeć online cały film i nie denerwować się ciągłym przerywaniem pobierania danych? Istnieje kilka sposób na zwiększenie prędkości internetu. My powiemy o pięciu najistotniejszych.

     1. Wybierz światłowód – ultraszybki internet bez limitów

Najskuteczniejszą metodą walki z powolną transmisją danych jest zamiana zwykłego internetu na światłowód. Aktualnie, na polskim rynku świadczącym tego rodzaju usługi, liderem jest firma Orange, która oferuje internet światłowodowy osiągający prędkość nawet do 600 Mb/s: https://www.orange.pl/view/internet-domowy. Jest to rozwiązanie, które najlepiej opisuje kilka słów: ultraszybki, niezawodny i najnowocześniejszy. Decydując się na światłowód w abonamencie od operatora Orange, można zagwarantować sobie niemal nieograniczone możliwości korzystania z sieci. Superszybki internet bez limitów, pozwala bowiem na natychmiastowe pobieranie danych, buforowanie, ściąganie filmów i plików, a także zarządzenie domową siecią, z której korzysta nawet kilku użytkowników, bez odczuwalnego spadku jakości i prędkości internetu. Nie bez powodu światłowód jest więc nazywany technologią przyszłości.

  1. 2. Znajdź odpowiednie miejsce dla routera Wi-Fi

Przesył danych za pośrednictwem sieci Wi-Fi często bywa powodem spadku prędkości internetu. Na szczęście można temu zaradzić. Wystarczy znaleźć w domu odpowiednie miejsce na router Wi-Fi, czyli takie, w którym nic nie będzie blokowało sygnału. Czasami konieczne okazuje się też chwilowe wyłącznie wszystkich aplikacji, które mogą obciążać łącze. Centralna część mieszkania wydaje się być najlepszym miejscem na ustawienie routera Wi-Fi. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zagwarantowanie mniej więcej takiej samej odległości od routera wszystkim urządzeniom, które korzystają z sieci Wi-Fi. Natomiast, w ofercie Orange można znaleźć nowoczesny modem FunBox 3.0, który zapewnia stabilne łącze oraz silny sygnał w całym domu, dzięki wbudowanym w urządzeniu kilku antenom (https://www.orange.pl/view/wifi-od-orange#wifi-w-calym-domu).

  1. 3. Wyeliminuj zakłócenia

Najczęstszym powodem powstawania zakłóceń podczas transmisji danych, jest nieodpowiednie okablowanie. Jeśli przewody mają słabą izolację i są źle połączone oraz przeprowadzone, wówczas zakłócenia będą silniejsze. Najlepszym rozwiązaniem możliwym do zastosowania w tej sytuacji, jest internet światłowodowy FTTH (Fiber To The Home) – całkowicie odporny na zakłócenia, ponieważ światłowód łączy mieszkanie użytkownika internetu bezpośrednio z centralą. Oznacza to, że podczas transmisji danych, „po drodze” nic nie pośredniczy w tym przesyle, a więc prędkość internetu nie jest niczym zakłócana.

  1. 4. Połącz urządzenia kablem

Choć nowoczesne routery Wi-Fi, które są ustawione w odpowiednim miejscu, zapewniają doskonałą jakość transmisji danych, to czasem konieczne okazuje się połączenie poszczególnych sprzętów kablami. Takie rozwiązanie powinno rozwiązać problem wolnego internetu w przypadku korzystania z sieci Wi-Fi. Transmisja danych będzie mogła odbywać się bezpośrednio pomiędzy urządzeniami, bez napotykania jakichkolwiek przeszkód na swojej drodze, które mogłyby spowodować powstawania zakłóceń i w efekcie spadek jakości przesyłu.

  1. 5. Zmień plan taryfowy na szybszy

Jeśli zapewnione zostały wszystkie optymalne warunki dla sprawnego przesyłu danych (połączenie urządzeń kablami, zlikwidowanie zakłóceń, postawienie routera Wi-Fi w odpowiednim miejscu), a pomimo tego internet wciąż jest wolny, warto rozpatrzeć zmianę obecnego planu taryfowego na jeszcze szybszy. W Polsce, w abonamencie Orange, można znaleźć pakiety, które, oprócz szybkiego internetu, np. światłowodu, zapewniają jeszcze więcej profitów. Wiele abonamentów obejmuje bowiem t również telewizję a dodatkowo modem FunBox 3.0, połączony z darmową aplikacją Mój FunBox, która pozwala zarządzać domowym Wi-Fi przez telefon. Odwiedzając stronę operatora – orange.pl, można znaleźć nowy plan taryfowy skrojony na miarę własnych potrzeb i oczekiwań.

O autorze
StfuWiStfuWi
131 0

9 Komentarzy

awatar
victor (gość) 2 miesiące temu

No ciekawe zmień z kabla na światłowód albo zmień taryfę no fajnie ale tam gdzie mieszkam to rozwiązania są 2 kabel od orange do 10mb a w praktyce 5 mb albo radiowy mniej niż 1mb bo dookoła są lasy

0 Odpowiedz
awatar
gnzo9 (gość) rok temu

Posiadam internet mobilny od Orange i to był najgorszy wybór. Prędkość masakryczna a mieszkam w Poznaniu, ciągle przeciążone nadajniki, reklamacje i zgłoszenia nic nie dają. Operator ma gdzieś klienta, ważne ze musi płacić. Dobrze, że zostało tylko 6 miesięcy. Nawet teraz jak pisze ten komentarz to sprawdzając prędkość na http://speedtestonline.pl wynik pokazuje jakieś 4mb/s pobieranie więc masakra.

0 Odpowiedz
awatar
vertalek (gość) 7 miesięcy temu

u mnie tyle samo :(

0 Odpowiedz
awatar
taro (gość) rok temu

Teraz testuję Sferię. Powoli się rozwijają. Kiedyś w dwóch miastach, teraz w całej Polsce a net póki co na takim samym poziomie jak u największych.

1 Odpowiedz
awatar
kropa (gość) rok temu

Też o nich myślę. Miałem kiedyś jak zaczynali. Dawali wtedy na miesiąc internet za darmo, a potem można było zrezygnować. Pobyłem 2 lata i zmieniłem, ale tylko dlatego że zmieniłem miejsce zamieszkania.

0 Odpowiedz
awatar
wewi (gość) rok temu

dalej jest ta opcja?

0 Odpowiedz
awatar
xyz (gość) rok temu

Zgadzam się z @Major. A i jeszcze ciekawe co z osobami które mieszkają na prowincji i nie mają dostępu do światłowodu?

0 Odpowiedz
awatar
Azathoth (gość) rok temu

Dokładnie. U mnie wybór jest albo 1Gb INEA albo 10Mb Orange. Obydwie firmy to syf ale wyboru brak. A co 1Gb to 1Gb, tak mieszkam na wsi.

0 Odpowiedz
awatar
Major (gość) rok temu

Lepszej reklamy Orange nie dało się zrobić? Następnym razem informujcie że artykuł zawiera lokowanie produktu.

1 Odpowiedz