Jak wybrać laptop używany? - Poradnik

00
TommyLee

Rynek laptopów używanych to możliwość zdobycia bardziej wydajnego sprzętu bez dodatkowych kosztów. Urządzenia w cenie nowych komputerów z salonów zaskakują wysokiej jakości podzespołami i prędkością biznesowych wersji systemów operacyjnych. To świetna okazja, by zaopatrzyć się w profesjonalny laptop, który odpowie nie tylko na potrzeby amatorów, ale i zawodowych programistów czy grafików. Kupno używanego sprzętu zawsze niesie jednak ze sobą pewne ryzyko, dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, na co zwracać uwagę podczas podejmowania decyzji.

 

O czym pamiętać, kupując laptop używany?
Jednym z kryteriów oceny laptopa poleasingowego jest zainstalowany w nim system operacyjny. Zwróć uwagę na to, że sprzęt biznesowy często wyposażany jest w bardziej zaawansowane wersje oprogramowania, niedostępne w komputerach sprzedawanych do użytku prywatnego. Jest to więc szansa na zdobycie urządzenia, które będzie działać sprawniej i powodować znacznie mniej problemów.

Innym parametrem, nad którym koniecznie trzeba się zastanowić, kupując laptop używany, jest okres gwarancji. Nie daj sobie wmówić, że sprzęt z rynku wtórnego nie jest nią w ogóle objęty. Choć na wiele modeli uzyskasz tylko gwarancję 3-miesięczną, w innych przypadkach możesz liczyć nawet na roczną lub 2-letnią! W razie jakichkolwiek awarii możesz więc liczyć na błyskawiczną pomoc i darmową naprawę.

Laptopy używane poddawane są procesowi regeneracji, zanim trafią na rynek wtórny. Oznacza to, że profesjonaliści sprawdzają ich stan i eliminują ewentualne usterki. Czasem zdarza się, że w takich laptopach mogą zostać zamontowane części inne niż fabryczne. Przed kupnem komputera dowiedz się, czy taka wymiana została przeprowadzona w interesującym Cię modelu. Zapoznaj się też ze specyfiką wszystkich podzespołów i odpowiedz sobie na pytanie, czy wystarczą na Twoje potrzeby.

Choć laptopy poleasingowe to najczęściej sprzęt odkupiony od zachodnich korporacji, nie był on używany długo. Najczęściej firmy wymieniają swoje urządzenia co 2 – 3 lata. Komputer w takim wieku spokojnie może jeszcze posłużyć nowemu użytkownikowi. Unikaj jednak inwestowania w laptopy liczące sobie więcej niż 5 lat. Taki sprzęt jest już bardziej narażony na awarie i zdecydowanie za mało wydajny na dzisiejsze potrzeby.

Czy kupno laptopa poleasingowego to dobry pomysł?
Jak najbardziej! Przed zakupem zadbaj jednak o wybór wiarygodnego sprzedawcy i sprawdź najważniejsze informacje na temat nabywanego sprzętu. Taki laptop posłuży Ci jeszcze przez długi czas.

 

Artykuł Sponsorowany

 

O autorze
TommyLeeTommyLee
1024 0

0 Komentarzy

Najpopularniejsze newsy

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl