Dobry start w nowym sezonie Diablo 3 - Poradnik

01
Nomancs

W najbliższych dniach, dokładnie 10 kwietnia o godzinie 18:00 CET startuje 3ci sezon w Diablo 3. Jeśli szukacie najskuteczniejszej metody na wbicie 70tki, zebranie ekwipunku i rywalizację w rankingu Głębokich Szczelin (Greater Riftów), poniższe wskazówki są dla Was.

 

Jeżeli dopiero zaczynacie przygodę z Diablo 3, lub nigdy nie ukończyliście kampanii, jeszcze przed startem sezonu ukończcie ją koniecznie (nawet w trybie zwykłym, nie sezonowym), bez tego realizacja poniższych punktów będzie niemożliwa.

 

Poziomy 1-70 najlepiej jest wbijać robiąc zlecenia (bounties) w trybie przygody, dają one więcej expa, są szybsze niż robienie questów w kampanii i dają coś, co nam się przyda jak tylko osiągniemy maksymalny poziom, czyli klucze do Szczelin (Riftów). Poziom trudności możecie śmiało podnieść na „ekspert” lub „mistrz” i dostosowywać go w trakcie levelowania, w zależności od tego jak Wam idzie. Prawdopodobnie najlepszym aktem do zleceń jest akt IV, ze względu na relatywnie małe lokacje i brak konieczności szukania lokacji pobocznych (chyba, że lubicie ganiać po Południowych Wyżynach w poszukiwaniu wejścia do Lykeionu). Nie zapomnijcie też o kowalu, na etapie expienia 1-70 słabszy ekwipunek można łatwo zastąpić craftami.

 

 

Super, poziom 70ty osiągnięty! To jednak dopiero początek, największe wyzwania dopiero przed Wami. Na tym etapie powinniście posiadać całkiem sporą ilość kluczy do Szczelin (Riftów). Najważniejszym elementem od tego momentu będzie wybranie buildu (zestawu skilli) adekwatnie do posiadanego ekwipunku. Być może w poprzednich sezonach przyzwyczailiście się do gry z konkretnymi setami, ale jaki jest sens używać skilli pod ogień z ekwipunkiem z bonusami do błyskawic?

Zbieranie ekwipunku to wałkowanie, z uporem maniaka Szczelin, po wbiciu 70tki na poziomie Udręka I, koniecznie w trybie multiplayer ze znajomymi, lub losowymi osobami (grając w grupie dostajemy bonus do znajdowania złota, magicznych przedmiotów i zdobywania doświadczenia). Kiedy Udręka I przestanie być wyzwaniem (a zazwyczaj przestaje być dość szybko), podnieście poziom trudności, kolejno aż do Udręki VI (Torment VI), nie zapomnijcie jednak o modyfikacji buildów w zależności od posiadanego ekwipunku. Wiele możliwych buildów znajdziecie tutaj.

 

 

Zdobywanie legendarnych klejnotów zalecam zacząć dopiero po zrobieniu kilku szczelin na poziomie Udręka VI, lub jeśli uda się Wam zdobyć naprawdę dobry pierścień albo amulet z gniazdem. Używając Klucza Prób, po przeniesieniu na „arenę” natychmiast teleportujcie się do miasta, w ten sposób uzyskacie klucz na poziomie pierwszym. W zależności od ilości posiadanych kluczy prób możecie albo wykonać kilka błyskawicznych Głębokich Szczelin na poziomie 1, albo przed ukończeniem Głębokiej Szczeliny poziom 1, przy około 95%+ zrobić przerwę na zlecenia i wrócić by zabić Strażnika na kilka sekund przed końcem czasu, w ten sposób awansując klucz tylko o jeden poziom (jest to wersja oszczędna ze względu na klucze, ale nie czas).

Na co wydawać złoto? Gemy! Obowiązkiem jest ulepszenie gema do broni na najwyższy możliwy poziom jakości, podobnie z gemami do statystyk, które włożymy do pancerza i spodni – te gemy będą nam towarzyszyły do końca sezonu więc powinny być priorytetem. Dopiero w dalszej kolejności warto jest wydawać złoto na wieszczkę.

Kadala i krwawe odłamki – na co wydawać? Na to, co potrzebujecie najbardziej wymienić. Zwiedzając krańce internetu dotarłem do ciekawej rozpiski możliwych przedmiotów od Kadali z uwzględnieniem szansy na drop.

 

Powodzenia, Nefalemowie!

O autorze
NomancsNomancs
7 1
Przygoda z grami rozpoczęła się kiedy dostałem kanciastego NESa. Dziś gram zarówno dla relaksu, jak i z silnym naciskiem na wyniki. Nie da się grać za dużo, bo dzień nas ogranicza do max 24h/dobę.

0 Komentarzy

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]