• Strona główna
  • Najlepsze laptopy w niskich cenach - czy warto kupić tani laptop?

Najlepsze laptopy w niskich cenach - czy warto kupić tani laptop? - Felieton

00
TommyLee

Zakup dobrego laptopa przy kilkunastotysięcznym budżecie nie należy do trudnych wyzwań, gdyż urządzenia z takiej półki cenowej z reguły charakteryzują się wysoką jakością sprzętu. Jednak decydując się na oszczędności w tej kwestii, można napotkać wiele ograniczeń. Niejednokrotnie zakup taniego laptopa o stosunkowo dobrej jakości wymaga dokonania badania rynku oraz technicznej znajomości branży. Podczas wyboru istnieje wiele czynników, które będą miały wpływ na to, czy zakup okaże się udany czy wręcz przeciwnie.

Co to znaczy tani laptop?

Pojęcie „tani laptop” jest względne, ponieważ w zależności od klienta może ono mieć różne znaczenie. Będzie to mianowicie zależeć od zasobności portfela klienta oraz od jego potrzeb.

Przykładowo poszukując laptopa gamingowego, którego ceny niejednokrotnie przekraczają 10 tysięcy złotych, można uznać, że urządzenie znajdujące się w przedziale cenowym od 3 do 5 tysięcy będzie uznawane za tanie.

Bardzo podobne sytuacje występują w zależności od różnych producentów takich jak firma Apple, w przypadku której najtańsze laptopy kosztują około 3 czy 4 tysiące. Konkretne modele i generacje laptopów takie jak Lenovo Yoga również mogą wymagać większego budżetu, mimo że w swej klasie okazują się relatywnie tanie.

Kiedy zakup taniego sprzętu będzie wystarczający?

Na obecnym rynku znaleźć można szeroką ofertę laptopów w niskiej cenie. Koszty związane z ich zakupem wynoszą około 2 tysięcy złotych, co sprawia, że są to urządzenia na praktycznie każdą kieszeń.

Należy jednak pamiętać, że nie ma możliwości zakupu wysokiej jakości sprzętu w takiej cenie. Jednak potrzebując laptopa do przeglądania Internetu, korzystania z programów biurowych, dokonywania zakupów online czy nawet grania w starsze gry, wybór laptopa z tej półki cenowej będzie wystarczający.

Co niezwykle istotne w przypadku zakupu laptopa w niskiej cenie warto dokładnie przyjrzeć się parametrom urządzenia podanym przez producenta. Umożliwi to dokonanie świadomego i najlepszego wyboru.

Czym kierować się przy wyborze laptopa?

Urządzenie, w które warto zainwestować, musi oferować minimalny poziom podzespołów oraz parametrów. Mają one kluczowy wpływ na wydajność i możliwości sprzętu, dlatego warto zwracać na nie uwagę przy zakupie jakiegokolwiek laptopa.

Oto na co należy zwracać uwagę podczas zakupów.

· Procesor — jest on sercem i mózgiem komputera zapewniającym wydajność oraz komfort pracy. Tańsze jednostki z reguły oferują słabsze procesory.

· Pamięć RAM – obecnie 4 GB to absolutne minimum jednak w przypadku grania w gry laptop powinien być wyposażony w przynajmniej 8 GB RAM.

· Pamięć wbudowana – w dzisiejszych czasach minimum to 64 GB, przy czym warto wybrać nowszy rodzaj dysku SSD.

· Karta graficzna – element istotny dla graczy. Tańsze modele oferują zintegrowaną kartę graficzną jednak lepsze gry będą wymagać jej niezależnej wersji

· Złącza – warto posiadać złącze HDMI, ponieważ umożliwia ono łatwe podłączenie urządzenia do telewizora oraz bardzo powszechne i użyteczne złącze USB.

· Łączność Wi-Fi – w dzisiejszych czasach jest ona niezbędna i warto zainwestować w urządzenie obsługujące szybsze pasma Internetu.

Ponadto wielkość ekranu także może okazać się kluczowa, gdyż znacznie wpływa ona na komfort użytkowania urządzenia. Jednak to również zależy od indywidualnych potrzeb, ponieważ niejednokrotnie priorytetem klientów jest mobilność sprzętu.

O autorze
TommyLeeTommyLee
1608 0

0 Komentarzy

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]