Gry sportowe roku 2017 - Felieton

00
DonaldT

Jesteś fanem gier sportowych? Lubisz przezywać emocje meczu piłkarskiego lub stać się mistrzem formuły pierwszej, a może wolisz bilard stołowy? Jeśli tak to warto byś zapoznał się z najciekawszymi grami, które pojawiły się na rynku w 2017 roku. Oto kilka wybranych propozycji.

Football Manager 2018

Pojawiła się na rynku w listopadzie poprzedniego roku. Jest to już kolejna edycja gry przygotowanej przez Sports Interactive przy współpracy z firmą Sega. W grze wcielasz się w rolę menadżera jednej z drużyn piłkarskich masz więc wiele obowiązków z tym związanych. Do twoich zadań należy nie tylko dbanie o odpowiedni skład drużyny, lecz również zarządzasz stadionem, utrzymujesz dobre stosunki z mediami, jak również musisz dbać o kibiców. Najważniejszym twoim zadaniem jest stworzenie dobrego, zgranego zespołu, który będzie wygrywać mecze piłkarskie z jak najlepszym wynikiem. Oczywiście nic nie jest łatwe, dlatego musisz się przygotować na wiele wyzwań i sytuacji kryzysowych. W grze masz do wyboru 2500 klubów z 50 krajów i masz do dyspozycji 600 tysięcy piłkarzy oraz pomocników.

Steep: Road to the Olympics

Jeśli lubisz szalone sporty zimowe, to ta gra jest właśnie dla Ciebie. Jest to symulator ekstremalnych sportów zimowych, który umożliwi Ci sprawdzenie się np.: narciarstwie alpejskim snowboard cross, supergigant, big air, slalomie gigancie, slalomie równoległym i jeszcze kilku innych dyscyplinach. Zasady gry są dość proste na ośnieżonych stokach górskich spotkasz zawodników kontrolowanych np. przez innych graczy oraz przygotowane przez system wyzwania. Musisz oczywiście walczyć o najlepsze miejsce w lokacie oraz wykonywać zadania rozrzucone w otwartym świecie. Jest to specjalne, duże rozszerzenie do wydanej przez firmę Ubisoft gry Steep, które zostało przygotowane we współpracy z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim DLC o nazwie Road to the Olympics.

Fifa 18

Kolejna edycja popularnej gry którą wszyscy miłośnicy piłki nożnej doskonale znają, a która pojawiła się na rynku w 1994 roku. Pierwsza zmiana, która pojawiła się w tej edycji to wykorzystanie specjalnej technologii Real Players Moton, która odpowiada za wygląd, zachowanie i animacje występujących piłkarzy, dzięki czemu stają się oni jeszcze bardziej realistyczni, szczególnie dotyczy to tych najbardziej znanych gwiazd footbalu. Kolejną techniczną nowością to zastosowanie technologii Frostbite, która napędza np. specjalne scenki przerywnikowe, które pojawiają się w obu trybach – normalnej kariery oraz Drodze do sławy. Dodatkowym plusem wersji Fifa 18 jest możliwość samodzielnego przeprowadzania transferu piłkarzy.

Tour de France 2017

W kolejnej części słynnej gry, która została stworzona specjalnie dla miłośników kolarstwa przez Cyanide Studio opracowane dwie różne wersje. Grając na komputerze osobistym wcielasz się w w rolę menadżera kolarskiego. Twoim zadaniem jest pozyskiwanie sportowców, szkolenie ich oraz przygotowywanie właściwej strategii, która umożliwi kolarzom wygranie wyścigu. Grając zaś na konsoli zostajesz jednym z zawodników z 22 oficjalnych drużyn. Oczywiście twoim zadaniem jest wygranie wyścigu kolarskiego co wcale nie jest takie proste, ponieważ mam wielu światowej sławy rywali. Dużą zaletą gry jest moduł multiplayer, który umożliwia na wspólną grę podczas której zawodnicy z całego świata mogą ze sobą rywalizować lub też współpracować.

O autorze
DonaldTDonaldT
101 0

0 Komentarzy