Zalman: kompaktowy układ chłodzący dla CPU Intela

TommyLee - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Zalman CNPS80G to cichy cooler pozwalający na skuteczne chłodzenie w stosunkowo niewielkich obudowach.

 

Jeżeli posiadacie lub planujecie zakup obudowy o nieco mniejszych gabarytach, to zapewne będziecie musieli przemyśleć kwestię chłodzenia. W wąskich obudowach nie zamontujemy niestety dużych, “overclockerskich” systemów chłodzenia, które zwykle potrafią też być bardzo ciche. Zalman CNPS80G to niewielki cooler, który może być w takiej sytuacji idealnym wyjściem. Ma ledwie 61,4 mm wysokości, a przy tym zestaw zalet, który przyćmiewa chłodzenie fabryczne. 

 

Zalman CNPS80G został wykonany z aluminium, a jego konstrukcja jest pozornie nieskomplikowana. Charakterystyczny kształt jest efektem zastosowania opatentowanej przez Zalmana technologii FHS (Flower Heatsink), w której każdy “listek” radiatora stanowi także element podstawy stykającej się z IHS procesora. Konstrukcja w kształcie rozłożystego kwiatu sprawia, że jest ono wyraźnie szersze i wyższe jednocześnie ułatwiając transfer cieplny.

Zastosowany w CNPS80G wentylator o średnicy 85 mm ma kształt łopat dostosowany do radiatora w którym został osadzony. Tym samym może skuteczniej przedmuchiwać przestrzenie pomiędzy listkami radiatora. 

 

Cena chłodzenia Zalman CNPS80G wynosi 29,90 zł. 

 

Dane techniczne:

  • Masa: 180 g
  • Materiały: aluminium 
  • Głośność: maksymalnie 25,3 dB +/- 10%
  • Kontrola prędkości: PWM
  • Zakres prędkości: od 1000 do 2000 obr./min
  • Zgodność z podstawkami: LGA 1156/1155/1150

 
0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Just Dance 2020 PS4

Just Dance 2020 PS4

Zbierz znajomych i rodzinę i tańczcie, jakby nikt nie patrzył z Just Dance 2020! Numer 1 w kategorii gier muzycznych w historii*! Ponad 67 milionów sprzedanych egzemplarzy**! Nowa...

199,99Do sklepu

0 Komentarzy