Zalman: kompaktowy układ chłodzący dla CPU Intela

TommyLee - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Zalman CNPS80G to cichy cooler pozwalający na skuteczne chłodzenie w stosunkowo niewielkich obudowach.

 

Jeżeli posiadacie lub planujecie zakup obudowy o nieco mniejszych gabarytach, to zapewne będziecie musieli przemyśleć kwestię chłodzenia. W wąskich obudowach nie zamontujemy niestety dużych, “overclockerskich” systemów chłodzenia, które zwykle potrafią też być bardzo ciche. Zalman CNPS80G to niewielki cooler, który może być w takiej sytuacji idealnym wyjściem. Ma ledwie 61,4 mm wysokości, a przy tym zestaw zalet, który przyćmiewa chłodzenie fabryczne. 

 

Zalman CNPS80G został wykonany z aluminium, a jego konstrukcja jest pozornie nieskomplikowana. Charakterystyczny kształt jest efektem zastosowania opatentowanej przez Zalmana technologii FHS (Flower Heatsink), w której każdy “listek” radiatora stanowi także element podstawy stykającej się z IHS procesora. Konstrukcja w kształcie rozłożystego kwiatu sprawia, że jest ono wyraźnie szersze i wyższe jednocześnie ułatwiając transfer cieplny.

Zastosowany w CNPS80G wentylator o średnicy 85 mm ma kształt łopat dostosowany do radiatora w którym został osadzony. Tym samym może skuteczniej przedmuchiwać przestrzenie pomiędzy listkami radiatora. 

 

Cena chłodzenia Zalman CNPS80G wynosi 29,90 zł. 

 

Dane techniczne:

 • Masa: 180 g
 • Materiały: aluminium 
 • Głośność: maksymalnie 25,3 dB +/- 10%
 • Kontrola prędkości: PWM
 • Zakres prędkości: od 1000 do 2000 obr./min
 • Zgodność z podstawkami: LGA 1156/1155/1150

 
0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Gigantosaurus The Game PS4

Gigantosaurus The Game PS4

W grze Gigantosaurus: Gra, gracze mogą eksplorować i ścigać się poprzez rozległe, prehistoryczne światy w jedynej w swoim rodzaju dinozaurowej przygodzie – z jednej strony ratując świat,...

179,00Do sklepu

0 Komentarzy

TommyLeeTommyLee
Napisz do autora

Najnowsze recenzje

  Dołącz do zespołu Gamedot

  Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

  Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl