WGK Gdańsk 2014 - Na konferencję zawitają gogle VR!

JohnSnake - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
WGK Gdańsk 2014 - Na konferencję zawitają gogle VR! - gamedot.pl

Przyszłość gamedevu będzie bardzo ważnym punktem tegorocznej konferencji WGK w Gdańsku. Organizatorzy właśnie potwierdzili, iż podczas tego wydarzenia uczestnicy będą mogli przetestować Oculus Rifta w obu wersjach developerskich (DK 1 i DK 2).

 

Świat VR zostanie poddany próbie dzięki pierwszej pokazówce gry WolfensteinVR - produkcji bazującej na oryginalnym Wolfensteinie3D, lecz stworzonej z myślą o zupełnie nowych możliwościach, oferowanych przez Oculus Rifta. Charakterystycznym elementem WolfensteinVR będzie interfejs, który pozwoli na przeniesienie do gry trójwymiarowego obrazu rąk gracza - zostanie to wykorzystane w specjalnym trybie "Fists from Hell", w którym użytkownicy bardzo dosłownie wejdą w interakcję z otoczeniem.

 

W WolfensteinVR będzie można zagrać na goglach Oculus RIft w wersji DK 2. Podczas konferencji WGK nie zabraknie również gogli pierwszej generacji - te gracze będą mogli przetestować na dwóch osobnych stanowiskach, na których zostaną pokazane ogólnodostępne dema VR.

 

Wyczeprujące informacje na temat konferencji WGK znajdziecie pod tym linkiem. Jeszcze raz przypominamy - WGK 2014 w Gdańsku odbędzie się w dniach 6-7 września, w centrum konferencyjnym AmberExpo. Zachęcamy Was do śledzenia wydarzeń z tej imprezy.

 

Patronat medialny:

 

 

Sponsorzy:

 

 

 

Najświeższe informacje dotyczące konferencji można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: http://www.wgk.gd, profilu na Facebooku i Twitterze.

 

 

Do zobaczenia w Gdańsku!

 

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

GTA V PL XONE

GTA V PL XONE

Zbierający świetne oceny recenzentów otwarty świat Rockstar Games wkracza na nową generację konsol. Wejdźcie w skórę Michaela, Franklina i Trevora, trzech zupełnie różnych...

99,00Do sklepu

0 Komentarzy