• Strona główna
  • Newsy
  • Uniwersum fallout może powrócić do rzutu izometrycznego pod skrzydłami inxile

Uniwersum Fallout może powrócić do rzutu izometrycznego pod skrzydłami InXile

Ogryzek - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Uniwersum Fallout może powrócić do rzutu izometrycznego pod skrzydłami InXile - gamedot.pl

Mogło by się wydawać, że po Fallout 2 następuje Fallout 3 i tak powinno być. Jednak dawno, dawno temu, za siedmioma monitorami, jeszcze w czasach istnienia Interplay... Pracowano nad izometrycznem sequelem Fallouta 2 o nietypowej "ksywce" Van Buren. Projekt został porzucony, zabawki wykupiła Bethesda i o całej sprawie zapomniano, a światło dzienne ujrzał Fallout 3, przypominający bardziej FPS niż swoich poprzedników.

 

 

Aż do teraz. Okazuje się, że nazwa Van Buren została zarezerwowana przez inXile. No, nie przez inXile dosłownie, a przez Roxy Friday. Jednak to właśnie RF, będące przykrywką studia, stało za rezerwacją Torment: Tides of Numenera (gra zapowiedziana na rok 2015) - związek jest dosyć oczywisty.

InXile to studio odpowiedzialne za tytuł Wasteland 2. Dla niezorientowanych - niektórzy pokusili się o nazwanie gry następcą Fallouta. Mało tego, w skład ekipy wchodzą byli członkowie Interplay, między innymi Brian Fargo. Ciekawość dodatkowo rozbudza wpomnienie przez inXile o chęci pracy nad nowym projektem interesującego i długo oczekiwanego RPG.

Dodajmy to wszystko do siebie. Przypomnijmy sobie sukces Wasteland 2 oraz chęci Bethesdy do wciągania nowych twórców do uniwersum Fallout (tak, jak w przypadku New Vegas i studia Obsidian). Czy to nie brzmi, jakbyśmy mieli dostać do rąk izometrycznego Fallouta prosto od inXile? Kto wie, może zespół ma nawet dostęp do oryginalnych pomysłów i materiałów z Van Buren?

Może to i plotka, ale czyż nie jest obiecująca? Aż ślinka cieknie!

 

źródło: vg24/7

1 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

Elex PL PS4

Elex PL PS4

Elex to wyjątkowo dopracowana gra z gatunku action RPG, stworzona przez wielokrotnie nagradzanych autorów serii Gothic. Akcja gry toczy się w nowym postapokaliptycznym uniwersum science...

54,55Do sklepu

1 Komentarz

Harhan 6 lat temu

Oj oj, po słabej 3'ce, gdzie trzymały mnie tylko pękające czaszki - ma się ochotę na starego Fallouta czy Jagged Aliance(2) :3

0 Odpowiedz
OgryzekOgryzekKiedy dziewczynki bawiły się w dom, zbierała szkielety w Heroesach. Do podtrzymywania życia potrzebuje jedzenia i punktów doświadczenia. Etatowa praca – żebranie pod kościołem na abonament do WoWa.
Napisz do autora

Najnowsze recenzje

    Dołącz do zespołu Gamedot

    Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

    Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres redakcja@gamedot.pl