• Strona główna
  • Newsy
  • Ubisoft wygenerował więcej zysków ze sprzedaży mikropłatności i dlc niż samych gier

Ubisoft wygenerował więcej zysków ze sprzedaży mikropłatności i DLC niż samych gier

YASIU - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Ubisoft wygenerował więcej zysków ze sprzedaży mikropłatności i DLC niż samych gier - gamedot.pl

 

Nie da się ukryć, że system gry jako usługi zyskuje na coraz większej popularności. Świadome tego jest również Ubisoft, którego zysk ze sprzedaży dodatkowo płatnej oferty premium przebił ten z pełnych wersji.

Według najnowszego raportu finansowego firma za okres 1 kwietnia - 30 września 2017 roku wygenerowała zyski na poziomie 466,2 mln euro i jest to sumą aż 60% większą względem roku ubiegłego.

Co ciekawe jak wynika z danych przedstawionych przez Ubi główne źródło przychodu stanowi dystrybucja cyfrowa (342,6 mln euro). Natomiast 168 mln, to gry, a 175 milionów pochodzi ze sprzedaży DLC, mikropłatności, subskrypcji oraz przepustek sezonowych.

Warto zaznaczyć, iż pierwszy raz w historii korporacji większy zysk wygenerowały nie same gry, a dodatkowa zawartość do nich. Reasumując autorzy zaczęli zarabiać już nie tylko na samym produkcie, ale także pobocznym elementom wydawanym do niego. 

Pełną treść raportu znajdziecie pod tym linkiem.

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

2014 FIFA World Cup Brazil PS3 (gra używana)

2014 FIFA World Cup Brazil PS3 (gra używana)

Poczuj wsparcie całego narodu dzięki nowym sekwencjom z udziałem kibiców na trybunach, w tym z transparentami, flagami i sektorówkami, a także z przekazami z miast z...

39,00Do sklepu

0 Komentarzy