• Strona główna
  • Newsy
  • Ubisoft wygenerował więcej zysków ze sprzedaży mikropłatności i dlc niż samych gier

Ubisoft wygenerował więcej zysków ze sprzedaży mikropłatności i DLC niż samych gier

YASIU - 
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy
Ubisoft wygenerował więcej zysków ze sprzedaży mikropłatności i DLC niż samych gier - gamedot.pl

 

Nie da się ukryć, że system gry jako usługi zyskuje na coraz większej popularności. Świadome tego jest również Ubisoft, którego zysk ze sprzedaży dodatkowo płatnej oferty premium przebił ten z pełnych wersji.

Według najnowszego raportu finansowego firma za okres 1 kwietnia - 30 września 2017 roku wygenerowała zyski na poziomie 466,2 mln euro i jest to sumą aż 60% większą względem roku ubiegłego.

Co ciekawe jak wynika z danych przedstawionych przez Ubi główne źródło przychodu stanowi dystrybucja cyfrowa (342,6 mln euro). Natomiast 168 mln, to gry, a 175 milionów pochodzi ze sprzedaży DLC, mikropłatności, subskrypcji oraz przepustek sezonowych.

Warto zaznaczyć, iż pierwszy raz w historii korporacji większy zysk wygenerowały nie same gry, a dodatkowa zawartość do nich. Reasumując autorzy zaczęli zarabiać już nie tylko na samym produkcie, ale także pobocznym elementom wydawanym do niego. 

Pełną treść raportu znajdziecie pod tym linkiem.

0 osób dodało komentarz
2osoby uważają ten artykuł za ciekawy

Splinter Cell: Conviction X360 (gra używana)

Splinter Cell: Conviction X360 (gra używana)

Tom Clancy’s Splinter Cell Conviction jest gorąco wyczekiwaną kontynuacją serii Splinter Cell. Śledztwo w sprawie śmierci córki prowadzi agenta Sama Fishera do odkrycia...

30,00Do sklepu

0 Komentarzy