Twórcy NBA 2K16 pozwani na 1,1 miliona dolarów za... tatuaże w grze

Cascad - 
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy
Twórcy NBA 2K16 pozwani na 1,1 miliona dolarów za... tatuaże w grze - gamedot.pl

Studio tatuażu Solid Oak Sketches pozywa twórców NBA 2K16 na 1,114 miliona dolarów... ponieważ uważa, że ich "dziary" na ciałach LeBrona Jamesa, Kobe Bryanta, DeAndrew Jordana, Erica Bledsoe'a i Kenyona Bryanta zostały użyte bez pozwolenia.

 

Za projekty i wykonanie tych tatuaży odpowiedzialni są Shawn Rome, Justin Wright i Tommy Ray Cornett, którzy podpisywali z graczami NBA umowy dot. praw autorskich. Nie podpisywali ich jednak z 2K Sports...

 

Sytuacja wydaje się być kuriozalna, choć w świetle amerykańskiego prawa bardzo możliwe, że to właśnie twórcy gry zawinili. Osobiście nie rozumiem czemu firma wykupująca licencję na odtwarzanie prawdziwych modeli zawodników nie mogłaby odtwarzać ich tatuaży, które przecież są częścią ciała atletów. Tym bardziej, że przecież za nie zapłacili, więc powinni móc zrobić z nimi to co chcą (czyt. pozwolić na odwzorowanie w grze).

 

Ciekawe czy uda się polubownie rozwiązać ten konflikt.

 

źródło: destructoid

 

 

1 osób dodało komentarz
1osoba uważa ten artykuł za ciekawy

1 Komentarz

awatar
MatejBudz (gość) 8 lat temu

Wszystko zależy jak została spisana umowa między graczem a studiem tatuażu. Jeżeli studio nie spisało odpowiedniej umowy z nosicielem tatuażu, to wszelkie prawa autorskie majątkowe należą do nosiciela. Studio które wykonało tatuaż nie może już w żaden sposób bezpośredni zarabiać na wykonanym tatuażu.

0 Odpowiedz
CascadCascad

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]