Twórca PlayStation zostanie nagrodzony za całokształt swej pracy

Cascad - 
0osób uważa ten artykuł za ciekawy
Twórca PlayStation zostanie nagrodzony za całokształt swej pracy - gamedot.pl

Lifetime Achievement Award, czyli prestiżowa nagroda za całokształt życiowego dorobku przyznawana na konferencji GDC (Game Developers Conference) trafi w marcu do rąk Kena Kutaragiego, nazywanego też „ojcem PlayStation”.

 

Przypomnijmy, że początkowo Sony miało współpracować z Nintendo przy częściach i udoskonaleniach SNES-a. Nintendo będące wtedy bezwzględnym liderem zarówno w kwestii gier jak i ich dystrybucji kontrolowało niemal całą branżę, której głównym nośnikiem był drogi w produkcji cardridge.

 

Rozłam obu firm nie zgasił jednak zainteresowania Kutaragiego branżą gier, branżą którą za wszelką cenę chciał podbić. Wprowadzając nowe rozwiązania, nośnik CD, obniżając ceny, wybierając odpowiednie komponenty, dbając o design sprzętu, prezentując zupełnie nowego (rewolucyjnego) pada i dbając o nowatorską kampanię reklamową, a nawet zmyślnie wyznaczając datę premiery stworzył on sukces PlayStation.

 

Miesiące walki i przepychania swych niezwykłych pomysłów, promowania grafiki 3D dostępnej do tej pory tylko na zaawansowanych stacjach roboczych, budowanie rynku w USA i Europie - można wymieniać tak jeszcze długo. Ken Kutaragi budował wszystko od zera tworząc graczom nowy dom i sprawiając, że dziś myśląc o konsoli ma się w głowie przede wszystkim PlayStation. A zaczynał w Sony jako kolejny inżynier...

 

Teraz, nareszcie, po Hideo Kojimie, Sidzie Meierze, Shigeru Miyamoto czy Warrenie Spectorze wyróżnienie przyznawane na Game Developers Conference trafia do najbardziej odpowiedniej osoby. Gratulacje.

 

 

źródło: vg247

0 osób dodało komentarz
0osób uważa ten artykuł za ciekawy

0 Komentarzy

CascadCascad

Prawdziwy entuzjasta gier, który uwielbia z nich szydzić, żartować i nakręcać się na kolejne premiery. Piszę dla was newsy, raporty, recenzje… lubię oryginalne pomysły, dziwactwa i cały czas jestem na czasie. 

Napisz do autora

Dołącz do zespołu Gamedot

Jesteś graczem? Interesujesz się branżą gamingową? Chciałbyś pisać o tym co Cię interesuje?

Dołącz do redakcji gamedot.pl i dowiedz się co możesz zyskać. Prześlij nam próbny tekst i kilka słów o sobie na adres [email protected]